Як війна вплинула на ІТ-сферу: зарплати, вакансії, локації

6 квітня 2022, 18:07Новини681

Этот материал также доступен на русском

ІТ-столиця переїхала до Львову

  • Посилання скопійованоlink copied

ІТ-галузь була однією з топових в українській економіці. У 2021 році її частка у ВВП склала 4%. Зараз ця галузь залишається однією із небагатьох працюючих. Які зміни відбулись в ІТ-секторі, яких фахівців шукають компанії та скільки готові їм платити, — «Мінфіну» розповіли експерти порталу grc.ua.

Війна негативно вплинула і на ІТ-сферу та її спеціалістів. Це стосується насамперед ІТ-фахівців, які працювали в компаніях інших секторів економіки. У намаганні оптимізувати витрати, компанії зберігають лише операційні процеси, скорочуючи та припиняючи розробку та впровадження нових проєктів, а іноді й відмовляючись від технічної підтримки існуючих проєктів. Тож, і серед ІТ-фахівців є ті, кому скоротили зарплату, з ким припинили співпрацю на невизначений час або звільнили.

Наразі ми спостерігаємо зміну регіональної структури ІТ-галузі. Якщо до початку війни найбільшими ІТ-кластерами були Київ та Харків, то сьогодні ІТ-столицею України став Львів.

Від початку війни кількість ІТ-фахівців, які працюють у Львові, зросла більш ніж втричі. Частина українських спеціалістів виїхала за кордон. До речі, як показує аналіз бази резюме, протягом останнього місяця відчутно збільшилася кількість тих, хто готовий виїхати задля роботи.

Якщо протягом 2021 року цей показник складав 34% від усіх резюме ІТ-спеціалістів, то з початком війни бажаючих виїхати майже половина (47%) від усіх ІТ-фахівців, що розмістили свої резюме.

Іноземні компанії охоче приймають на роботу українських розробників. Найбільше пропозицій роботи для ІТ-фахівців за останній місяць відкрито у Польщі (31% від усіх наявних). Запрошують наших айтішників до США (20%), Туреччини (11%), Молдови (9%) та інших країн.

 

Скільки зараз готові платити

Незважаючи на кризу на українському ринку праці, робота для ІТ-фахівців є і в Україні. Щоправда, вакансій для цих спеціалістів у декілька разів менше, аніж було до війни, та дещо менше, ніж у лідерів рейтингу кількості пропозицій роботи. Найбільше вакансій відкрито у сфері продажів для продавців, касирів, працівників складів тощо (16,2% від усіх активних вакансій за місяць). Сфера ІТ, інтернет, телеком посідає другу сходинку за кількістю відкритих вакансій (15,5%).

Українські ІТ-фахівці у мирні часи були найбільш привілейованими спеціалістами на ринку праці. Велика кількість пропозицій роботи, заохочення та приємні умови роботи, високі заробітні плати і, навіть, 4-денний робочий тиждень — все це викликало бажання багатьох працювати в ІТ-сфері. Проте ІТ-індустрія працювала на українську економіку та сприяла створенню нових робочих місць. Економічна цінність одного айтішника за мирних часів складала 3 додаткових робочих місця завдяки обігу щомісячного доходу цього спеціаліста у локальній економіці.

За місяць війни зарплати, які пропонують ІТ-фахівцям, істотно не змінилися. Середня пропонована заробітна плата у всіх актуальних вакансіях складає 86,5 тис. грн. Найбільше пропозицій роботи зі щомісячною компенсацією від 44,2 тис. грн (36%). Ще у чверті вакансій зарплата складає від 77,5 тис. грн.

Якщо аналізувати зарплати за спеціалізаціями, то найвищі щомісячні компенсації у відкритих за останній місяць вакансіях пропонують фахівцям із підтримки та системним адміністраторам (117,7 тис. грн). Трохи нижчі середні зарплати у web-майстрів (99,7 тис. грн) та фахівців із мережевих технологій (99,1 тис. грн). До п’ятірки спеціалізацій з найвищою середньою зарплатою потрапили web-інженери, щомісячна середня компенсація для цих спеціалістів складає 94,2 тис. грн. Найменшу зарплату у середньому пропонують тестувальникам (51,6 тис. грн).

 

Аналіз зарплат, які пропонують нашим айтішникам за кордоном, показав, що найбільшу середню заробітну плату готові платити польські роботодавці (152 тис. грн).

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна