Проекти та інновації

Як в Україні інвентаризують держмайно для розміщення ВПО: що запропонують переселенцям

27 травня 2024, 12:21Новини402

Влада хоче підпорядкувати університетські гуртожитки іншим структурам, щоб поселити там людей, які втратили власне житло

  • Посилання скопійованоlink copied

Поряд з наданням житлових сертифікатів для переселенців, в Україні запустили аудит усього державного майна, що можна використати для проживання ВПО, проте людям все ж пропонуватимуть помешкання у гуртожитках. Про це розповів народний депутат, голова підкомітету з питань тимчасово окупованих територій, відновлення та розвитку деокупованих територій України, член парламентської комісії із захисту ВПО Сергій Козир.

«Ми з Мінреінтеграції запустили аудит усього державного майна, яке може бути використане для проживання ВПО. Створено тимчасову спеціальну комісію, яка працює в цьому напрямі. У списку вже 29 тисяч об’єктів. Якщо їх переобладнати в квартири, це дасть людям змогу видихнути й не платити за оренду, не поневірятися по спортзалах і гуртожитках», – сказав він.

Народний депутат повідомив, що і міжнародних партнерів українські політики та чиновники закликають переключатися з надання продуктових пайків на сферу облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб.

За словами Сергія Козиря, основним джерело житлоплощі для переселенців все ж будуть гуртожитки, але ті, що функціонують при університетах.

«Одне з основних джерел — гуртожитки університетів. Студентів поменшало, багато хто виїхав за кордон, кількість вступників скоротилася. Студентські гуртожитки потрібно обстежити, переформатувати. А ми як законодавці маємо створити можливості для їх перепідпорядкування громадам та іншим органам влади» – повідомив він.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону