Як привчити кошеня ходити на лоток?

29 серпня 2023, 13:13Новини145

Важливо пам’ятати, що кошеня — це маленьке створіння, яке тільки вчиться новим речам

  • Посилання скопійованоlink copied

Щоб забезпечити чистоту в помешканні та звільнити власників від зайвих турбот, потрібно якомога швидше привчити пухнастого улюбленця до туалету. У статті ми розглянемо ефективні методи та поради, які допоможуть вам навчити кошеня використовувати лоток.

fqMSuUxxNQTJ4JIotWP10Li11zxaFLlcQIMPpYyxmyDkXvJOgUYrg7jkybNwlnhYdoS9ka1xJs8l93LnHG9jI5MltfUNlYlip6e9hJAdLT2wOq33oG8xs6hrYBuAKRWclvcNCI2JXY5sjedv8hAEdyg

Підготовка до навчання

Перш ніж почати процес навчання, важливо підготувати все необхідне. Виберіть відповідний лоток для кошеняти. Він має бути достатньо великим, щоб улюбленець міг зручно розміститися в ньому. Розмістіть туалет у тихому та спокійному місці, яке буде доступним для пухнастої малечі в будь-який час.

Вибір наповнювача також має важливе значення. Існує декілька їх видів:

  • пісок;
  • гравій;
  • деревна стружка тощо.

Слід вибрати той наповнювач для котів, який якнайкраще підходить і вам, і вашому улюбленцеві. Не забувайте регулярно чистити туалет від відходів, це допоможе зберегти чистоту та здоров’я вихованця.

Поступове навчання

Процес має бути плавним, тож наберіться терпіння. Спостерігайте за сигналами, які подає вам ваш пухнастий друг. Коли ви бачите, що кошеня шукає місце для туалету, віднесіть його до лотка. Похваліть, якщо воно скористалося лотком за призначенням. Не карайте тваринку, якщо виникають невдачі. Такі випадки є нормальними на початковому етапі навчання.

Можливі перешкоди та шляхи їх подолання

Не дивуйтеся, якщо на шляху навчання виникають певні перешкоди. Важливо пам’ятати, що кошеня — це маленьке створіння, яке тільки вчиться новим речам. Не треба сердитися на улюбленця, якщо у нього вийде не одразу. Замість цього намагайтеся зрозуміти, що могло стати причиною проблем та уникайте цього в майбутньому.

Якщо ви помічаєте, що кошеня готове піти не на лоток, а в інше місце, відверніть його увагу за допомогою гри або іграшки. Таким чином ви зможете уникнути непотрібних забруднень і негативних асоціацій.

QBirQxbokYggSmbVb8LZi-U4N0ubAY6NZJ6CcbGN3d9K0jbW3A3cuw5xYIrKQXEX4jXHDhbkBodaKmWpzE9mmSmHfjUQn25wVojzU5wnq4--9u5AYzEmcVmDG8vQYoEbT9S3YUJCt5fuMJRsfHDguUA

Використання позитивного підкріплення є важливим аспектом навчання. Після кожного вдалого відвідування лотка похваліть вихованця. Ви можете використовувати словесну похвалу або давати смаколики. Така позитивна реакція допоможе кошеняті зрозуміти, що воно робить правильно.

Запобігання можливим проблемам

Регулярно очищуйте туалет. Це не лише забезпечить чистоту, але й допоможе уникнути неприємних запахів. Також слід вчасно замінювати наповнювач, якщо він вже втратив свої властивості або став неприємним для тварини.

Регулярні візити до ветеринара є обов’язковими для забезпечення здоров’я сечовивідних шляхів пухнастого друга. Лікар може вчасно виявити можливі проблеми та надати рекомендації щодо догляду.

Додаткові поради

Якщо ваше кошеня не виявляє інтересу до лотка, можна спробувати використати феромони. Деякі спеціальні засоби приваблюють котів. Це може бути ефективним способом спонукання їх до відвідування туалету.

Також варто експериментувати з різними типами наповнювачів. Деякі коти можуть бути більш вибагливими до текстури або запаху. Виберіть той, який вашому улюбленцю подобається найбільше.

Якщо ви помітили, що кошеня вибирає інші місця, спробуйте розставити кілька лотків по квартирі. Коли улюбленець вибере, який йому більше до вподоби, інші можна буде прибрати.

Навчання може зайняти тривалий час. Терпіння та розуміння природи процесу допоможуть вам досягти успіху. Не засмучуйтеся через невдачі та підтримуйте свого чотирилапого товариша, адже йому теж непросто адаптуватися до нових умов життя.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна