Проекти та інновації

Як працюватиме електронний кабінет призовника та застосунок Армія+: у Міноборони розкрили деталі

28 лютого 2024, 15:40Новини432

Этот материал также доступен на русском

Фахівці активно працюють над розробкою цифрових інструментів та спеціального застосунку для військових

  • Посилання скопійованоlink copied

Влада активно працює над вдосконаленням нового законопроєкту про мобілізацію. За словами народного депутата України Ярослава Железняка, від депутатів надійшло 4195 правок. Наразі вже почався їх розгляд, а проголосувати законопроєкт у другому читанні планують у перший тиждень березня.

Як відомо, у новому законопроєкті також передбачається впровадження електронного кабінету для військовозобов’язаних, електронних повісток та інших цифрових інструментів.

При цьому, як повідомила заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко, електронний кабінет для військовозобов’язаних, призовників та військовослужбовців запрацює через два місяці після того, як президент Володимир Зеленський підпише ухвалений Радою закон про мобілізацію.

Як працюватиме система Оберіг?

За словами Катерини Чорногоренко, фахівці вже готують функціонал для впровадження «сертифікату захисника» та документа про бронювання працівників. При цьому реєстри військовозобов’язаних призовників-резервістів, тобто система “Оберіг” вже працює в повному обсязі, верифікацію пройшло майже 100% даних

“Ми говоримо, що в системі верифіковано майже 100% даних. Чому майже? Тому що все, що можна було отримати при верифікації з інших реєстрів, було отримано. Єдине, що є дані, які можуть мати недостатню актуальність”, – зауважила вона в інтерв’ю виданню “Економічна правда”.

За її словами, користувачем “сертифіката захисника” буде тільки та людина, щодо якої відбувся запит даних в “Оберіг”. Тобто людина зможе дізнатися, чи перебуває вона на обліку в ТЦК та СП, має бронювання або відстрочку.

Коли будуть електронні повістки?

Як стало відомо з інтерв’ю, фахівці ще не почали розробку відповідного функціоналу. І почнеться вона лише після того, як закон буде проголосований у другому читанні та підписаний президентом України.

“Ми маємо рухатися в рамках нормативно-правової бази. (…) Очевидно, як тільки рішення на рівні закону буде ухвалене, ми зможемо перейти до його оформлення”, – наголосила Катерини Чорногоренко в коментарі ЕП.

Які функції в Армія+ будуть доступні першими?

В інтерв’ю виданню Катерина Чорногоренко розповіла, що пріоритетом команди Міноборони є людиноцентричність, а тому шорт-лист перших опцій було сформовано спираючись на опитування серед військових та громадськості. Так, першою функціональністю, навколо якої будуть народжуватися всі інші сервіси буде військове ID – електронне посвідчення військового.

Наступною важливою частиною функціоналом застосунку будуть електронний рапорт, база знань та форма зворотного зв’язку. Перший дозволятиме подати документ у декілька кліків та відстежувати зворотний зв’язок, другий – отримувати корисну інформацію, а третій – надсилати типові та індивідуальні запити.

Чи зможуть користуватися застосунком військові, які не походять службу у ЗСУ?

За словами Чорногоренко, першочергова цільова аудиторія – це Збройні сили України, однак передбачена поступова інтеграція. Тож у Міноборони сподіваються, що пізніше електронні військові посвідчення зможуть отримати всі сили безпеки та оборони.

Джерело

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні