Як підняття облікової ставки вплине на прибутковість депозитів: очікування НБУ

26 липня 2021, 12:41Новини266

Этот материал также доступен на русском

Зміна облікової ставки – важливий сигнал для визначення банками відсоткових ставок за вкладами та позиками. Чим вище ключова ставка, тим дорожчі кредити й депозити в національній валюті.

  • Посилання скопійованоlink copied

Прибутковість депозитів почне зростати вже найближчими місяцями, після того, як Національний банк України підняв облікову ставку до 8%. Про це розповів заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, – повідомляє Finance.ua.

Під час пресбрифінгу він зазначив, що останні місяці ставки за банківськими депозитами були ниже навіть за фактичний показник інфляції. У НБУ вважають, що рішення з монетарної політики, котрі ухвалили 22 липня, мають на меті зробити банківські депозити більш привабливими для населення.

Зокрема, йшлось й про підвищення облікової ставки, яку регулятор підняв з 7,5% до 8% річних.

Також Ніколайчук підкреслив, що регулятор хоче збільшити у населення зацікавленість до заощаджень. За його словами, попередні рішення з монетарної політики щодо облікової ставки вберегли депозити від зниження.

“Після рішення ставки за депозитами будуть більш активно реагувати на підвищення облікової ставки”, – сказав представник НБУ.

Що означає підняття облікової ставки?

Зміна облікової ставки – важливий сигнал для визначення банками відсоткових ставок за вкладами та позиками. Чим вище ключова ставка, тим дорожчі кредити й депозити в національній валюті, тобто у гривні, в цьому випадку.

Довідка Finance.ua:

У травні-липні процентні ставки банків за новими депозитами для фізичних осіб в національній валюті зберігаються в діапазоні 7,5-8,0% річних, що нижче рівня січня-квітня (8,0-8,5% річних).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини