Зверніть увагу

Як оформити заяву на списання штрафних санкцій та пені, нарахованих на суму податкового боргу?

30 березня 2021, 13:38Новини145

Этот материал также доступен на русском

Заява подається платником до контролюючого органу за місцем адміністрування відповідного платежу (з урахуванням відкритих інтегрованих карток платників).

  • Посилання скопійованоlink copied

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що платники податків (фізичні та юридичні особи окремих категорій), які станом на 01 листопада 2020 року мають податковий борг, можуть скористатися правом щодо списання пені та штрафних санкцій у разі погашення ними податкового боргу, що виник станом на 01 листопада 2020 року та за умови сплати ними поточних податкових зобов’язань.

Так, відповідно до п. 2 3 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі погашення платниками податків у повному обсязі грошовими коштами протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 01 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов’язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу.

Таке списання здійснюється за заявою платника податків.

Заява подається платником до контролюючого органу за місцем адміністрування відповідного платежу (з урахуванням відкритих інтегрованих карток платників).

У разі, коли платник податків має намір скористатися процедурою, визначеною пунктом 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ по декількох платежах, які адмініструються у різних контролюючих органах, він має подати заяву до кожного такого контролюючого органу окремо.

Для прийняття участі у процедурі, визначеній пунктом 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, пропонуємо ознайомитись з примірною формою заяви.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі