Огляд ЗМІ

Як оформити спадщину українцям за кордоном – інструкція

7 березня 2023, 17:51Новини414

Этот материал также доступен на русском

До вторгнення заява про відкриття спадкової справи подавалася нотаріусу виключно за місцем смерті спадкодавця, але зараз є певні зміни

  • Посилання скопійованоlink copied

Досить багато українців з початку повномасштабного вторгнення виїхали за кордон. Однак не всі знають, як відкрити спадщину, коли ви перебуваєте в іншій країні.

Про це йдеться на каналі адвоката Сімутіна.

До вторгнення заява про відкриття спадкової справи подавалася нотаріусу виключно за місцем смерті спадкодавця. Зараз – будь-якому нотаріусу на території України.

Що вам необхідно зробити

У вас є кілька варіантів розв’язання проблеми:

  • Ви можете написати заяву, обрати нотаріуса, переконатися, що він точно працює, наприклад, зателефонувавши. Варто попередньо обговорити всі умови, а потім відправити заяву поштою, з повідомленням про вручення та описом документів. Зверніть увагу, що ваш підпис повинен бути нотаріально завірений.
  • Також можна звернутися до українського консульства та подати заяву.

Що це дає

“Якщо ви направите заяву, тоді легко встановите додатковий строк на прийняття спадщини, навіть якщо нотаріус не отримає вашу заяву та не відкриє спадщину. Тобто у вас буде неспростовний доказ своєчасного звернення, а в суді не буде проблем із доказуванням того, чому не звернулися вчасно – ви гарантовано вступите у спадок”, – йдеться у повідомленні.

Якщо ви пропустили строк на прийняття спадщини через перебування за кордоном, то долю вашого спадку вирішуватиме суд.

У чому перевага

Написати заяву та відправити поштою лист ви можете лише за годину. Це дозволить вам зберегти купу часу на судову тяганину і кілька тисяч доларів витрат, стверджує експерт.

Які виникають підводні камені із заповітом

Раніше ми вже пояснювали, що про складання заповіту треба подбати завчасно. Розподілу підлягає майно, яке у вас вже є, коли ви складаєте заповіт, або зʼявилося згодом.

Також важливо, щоб цей заповіт був засвідчений нотаріусом, або ж іншою особою, яка має на це право. Проте памʼятайте, що після 24 лютого це можуть робити керівники лікувальних закладів та військових частин.

Що буде, якщо не скласти заповіт?

Якщо заповіту немає, то спадщина буде ділитись за законом, згідно з чергою. І логічно, що спочатку ваше майно отримає прямий спадкоємець, а лише після нього вже всі інші.

Також важливо, що спадок може не отримати людина, яка була у цивільному шлюбі з вами, або доглядала за вами. Якщо заповіту немає, то ця людина буде в останній черзі спадкування та фактично буде безправна.

Джерело

Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення