Зверніть увагу

Як не потрапити у боргову яму: що важливо під час отримання та погашення кредиту?

18 червня 2021, 12:44Новини414

Этот материал также доступен на русском

Нерідко під час оформлення кредиту позичальник не думає про те, як повертатиме гроші і намагається надати кредитору хибну інформацію про свій фінансови стан, аби тільки отримати схвалення за заявкою.

  • Посилання скопійованоlink copied

Споживачам фінансових послуг важливо знати якомога більше про особливості залучення та погашення кредитів, щоб не потрапити у боргову яму. Відповідні поради надали експерти платформи ФінСкарга, яка спеціалізується на розв’язанні суперечливих запитань між споживачами та надавачами фінансових послуг, – повідомляє ЛІГА.Money.

“Кредити та кредитні картки стали невід’ємною складовою нашого фінансового життя, тому потрібно знати всі деталі під час підписання договору про позику, аби потім не виникло непорозумінь та проблем”, – йдеться у повідомленні.

Важливо планувати свій бюджет

Нерідко під час оформлення кредиту позичальник не думає про те, як повертатиме гроші і намагається надати кредитору хибну інформацію про своє фінансове становище, аби тільки отримати схвалення за заявкою.

Як наслідок, отримавши гроші, боржник потім не має змоги їх повернути та потрапляє у складне становище.

Для того, щоб уникнути таких ситуацій, фінустанови перевіряють платоспроможність позичальників, вивчають інформацію про їхні доходи та досвід користування позиками.

Клієнту ж зі свого боку важливо розрахувати власні можливості ще перед підписанням кредитного договору.

Не варто ігнорувати кредитора

Інколи позичальники вважають, що після отримання грошей можна ігнорувати кредитора та не платити за кредитом. Особливо часто це стосується угод, укладених в режимі онлайн (так звані онлайн-кредити).

Однак закон “Про електронні документи та електронний документообіг” передбачає, що обидві форми кредитних договорів (паперова та електронна) мають однакову юридичну силу.

Тому будь-який кредит, взятий онлайн чи офлайн, потрібно погасити за умовами укладеної угоди.

Не варто ігнорувати кредитора, адже у такому випадку можна потрапити до так званого “чорного списку” боржників, який доступний усім банкам та мікрофінансовим організаціям.

Інформацію про сумлінність обслуговування громадянами кредитів збирають та зберігають установи, які називаються бюро кредитних історій (їх в Україні декілька).

Важливість довідки про погашення кредиту

Коли боржник вносить усю необхідну суму для повного погашення кредиту, він може через певний час дізнатися, що насправді все ж залишилася непогашена заборгованість, яка значно зросла через штрафні санкції.

Це може статися через те, що:

  • позичальник здійснював погашення кредиту через сторонні сервіси, а не напряму через “свою” фінустанову чи особистий кабінет. Тоді компанія, яка здійснювала перерахування коштів, могла взяти комісію і, як наслідок, на рахунок кредитора надійшла менша сума, ніж позичальник розраховував;
  • позичальник здійснював оплату через відділення банку перед самим дедлайном погашення. Банківський платіж може затриматися на 1-3 робочі дні, тобто клієнт може здійснити оплату вчасно, але гроші надійдуть із запізненням. Тому за ці дні клієнтові нараховуватимуться відсотки. Кредит не буде погашено, розпочнеться прострочення і будуть нараховані додаткові відсотки.

Тому завжди необхідно перевіряти та уточнювати у працівників банку, чи відбулося повне погашення кредиту. Також важливо взяти в банку довідку про те, що кредит погашений.

Колізії та конфлікти
Сьогодні, 15:15 • Новини • Колізії та конфлікти
За кордономОгляд ЗМІ
Сьогодні, 12:15 • Новини • За кордоном
За кордономОгляд ЗМІ
Сьогодні, 11:43 • Новини • За кордоном
Проекти та інновації
Сьогодні, 11:11 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі