Як бізнес оцінює свою фінансову стійкість – опитування ЄБА

18 березня 2022, 14:03Новини311

Этот материал также доступен на русском

43% опитаних компаній оцінюють власну фінансову стійкість у кілька місяців, 28% – мають запас стійкості на пів року, 17% – мають фінансові резерви на рік або більше.

  • Посилання скопійованоlink copied

43% опитаних компаній оцінюють власну фінансову стійкість у кілька місяців, 28% – мають запас стійкості на пів року, 17% – мають фінансові резерви на рік або більше.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією серед членських компаній.

При цьому, тільки 6% повідомляють, що фінансові ресурси компанії вже вичерпані.

“Так само майже половина опитаних керівників компаній, а саме 46% планують скористатися заявленими державою методами підтримки бізнесу. При цьому 29% ще не мають відповідного рішення, а 23% не планують отримувати допомогу від держави”, – кажуть в ЄБА.

Серед анонсованих шляхів підтримки більшість керівників компаній, зокрема 65% пропонуватимуть співробітникам отримати допомогу 6500 гривень в рамках єПідтримки.

Половина компаній, а саме 50% планують скористатися і відстрочкою податкових платежів, і можливістю не сплачувати ЄСВ за співробітників, що беруть участь у захисті країни у лавах ЗСУ чи тероборони.

В опитуванні не враховувалися нові кроки підтримки бізнесу, запропоновані проєктом закону №7137-д, який був нещодавно прийнятий ВРУ.

“Якими можуть бути додаткові кроки державної підтримки? Ми бачимо нагальну потребу пожвавлення роботи бізнесу. І серед пропозицій наших компаній – скасування переліку критичного імпорту як суттєвої перепони для ведення розрахунків з постачальниками та покупцями, сприяння пожвавленню імпорту-експорту, логістична підтримка та спрощення митних процедур, для експортних підприємств надзвичайно важливим є відновлення відшкодування ПДВ по експорту.

Компанії потребують відновлення здійснення розрахунків з іноземними контрагентами для поповнення власних обігових коштів та забезпечення сировиною виробництва”, – додають в асоціації.

У компаній також поцікавились, чи планують вони скористатися програмою евакуації підприємства з зони ведення бойових дій. З-поміж опитаних 120 відповідей від компаній тільки 13 підприємств наразі планують евакуюватися, з них вже 4 компанії подали заявку.

50% не планують брати участь, оскільки вважають, що їхнє підприємство неможливо перевезти, ще 11% вже евакуювали підприємства самотужки. І у 21% респондентів немає підприємств у зоні ведення бойових дій.

67% опитаних компаній постачають гуманітарну допомогу (фінансову, медичну, засоби захисту та інше).

Повний обсяг податків продовжують сплачувати 66% членських компаній асоціації, а 14% сплачують податки наперед. Кр

У опитуванні взяли участь 120 генеральних директорів та представників членських компаній Європейської Бізнес Асоціації. Опитування проводилось з 11 до 17 березня 2022 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації