Huawei закриває в Росії підрозділ на 2 тисячі людей – ЗМІ

19 грудня 2022, 17:32Новини229

Компанія готова повернутися, якщо активні бойові дії в Україні припиняться

  • Посилання скопійованоlink copied

Китайський виробник електроніки Huawei закриває в Росії підрозділ корпоративних продажів систем зберігання даних і телекомунікаційного обладнання – там працювали близько 2 тис осіб, яким запропонували перевестися в країни СНД або звільнитися. Про це пише “Комерсант” із посиланням на джерела на ринку.

Тим не менше, постачальник зберігає в Росії центри розробок перспективних технологій.

За словами джерела газети, з 1 січня Huawei закриває підрозділ Enterprise Business Group, який відповідав за постачання рішень у сфері інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ, системи зберігання даних, телекомунікаційне обладнання та ін.) для корпоративних клієнтів.

За словами співрозмовника, частина співробітників отримала пропозиції перевестися в країни СНД, інші будуть звільнені.

Співрозмовник видання, близький до компанії, підтверджує, що більша частина співробітників залишає підрозділ, але офіс збережеться номінально: “Компанія готова повернутися, якщо активні бойові дії в Україні припиняться“.

Загалом продажами ІКТ-рішень у РФ займалося близько 2 тис осіб, додає джерело “Комерсанта”.

Офіси продажів Huawei, включно з Enterprise Business Group, розташовані в Москві, свідчать дані з офіційної сторінки компанії на сайті HeadHunter.

За словами співрозмовника “Комерсанта”, Huawei зберігає в РФ центри досліджень і розробок (R&D, розташовані в Москві, Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді та Новосибірську; займаються розробкою технологій стандарту зв’язку 5G, технологією обробки й генерації мови, комп’ютерним зором, системами доповненої та віртуальної реальності, машинним навчанням і т. д.).

Рішення Huawei пов’язане з ризиками вторинних санкцій, оскільки обладнання може використовуватися в держсекторі, каже співрозмовник на телекомунікаційному ринку. За його словами, продукція, ввезена через так званий “паралельний імпорт”, може мати обмеження в роботі софта для регіону, тому присутність Huawei на ринку ІКТ-рішень “поступово скорочуватиметься”.

Джерело видання заявило, що компанія зберігає в РФ бізнес продажів споживчої електроніки (смартфони, ноутбуки та ін.) і мобільних сервісів AppGallery.

У Huawei відмовилися від коментарів.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”