Зверніть увагу

Гроші за повернення в Україну: яку програму допомоги хоче запустити Чехія

22 серпня 2023, 15:46Новини234

Этот материал также доступен на русском

Держава продовжує приймати українських біженців, забезпечує їх безплатним житлом і виплачує фінансову допомогу

  • Посилання скопійованоlink copied

Чеський уряд планує допомагати українцям, які хочуть повернутися на Батьківщину, фінансово. Тож триває підготовка проєкту нової поправки до закону, відомого як lex Ukrajina. Йдеться не про примусове виселення, а про добровільний виїзд із Чехії.

Про це повідомило видання Radio Prague International.

За даними Міністерства внутрішніх справ Чехії, станом на серпень 2023 року в країні перебуває 360 900 біженців. Вони отримали статус тимчасового захисту і всебічну підтримку від держави. Зокрема можуть користуватися правом на поселення у безплатному житлі (до 150 днів) та забезпечувати себе базовими потребами коштом фінансової допомоги.

Водночас вся Європа потроху втомлюється від волонтерства, хоч і розуміє, що багато українців не можуть повернутися у свої домівки через їх знищення російською армією. Постійні витрати на утримання біженців ускладнюються тим, що не всі люди, які отримали прихисток, хочуть асимілюватися з місцевим населенням і знайти роботу.

У Чехії не відмовляються від фінансової підтримки наших громадян, але планують підготувати спеціальну програму з добровільного повернення біженців в Україну.

“Необхідно реагувати на зростаючий попит іноземців на допомогу в поверненні. Хоча ситуація в Україні ще не задовільна, доречно запропонувати підтримку тим, хто зацікавлений у повернені додому”, – уточнили ініціатори поправки.

Йдеться про закон lex Ukrajina, який стосується прав та обов’язків українських біженців у Чеській Республіці. Нова поправка також має на меті продовжити надання тимчасового захисту до кінця березня 2025 року.

Наразі невідомо, на який саме вид підтримки будуть виділені кошти, але вони підуть на компенсації витрат, пов’язаних з поверненням до України.

Скільки виплачує Чехія біженцям

Остання, п’ята поправка до закону lex Ukrajina скоротила розмір грошового забезпечення українців у Чеській Республіці з 1 квітня. Наразі суми гуманітарних виплат такі:

  • протягом перших шести місяців – 4 860 крон (8 165 грн);
  • якщо за 150 днів людина не знайшла роботу, сума допомоги зменшиться до 3 130 крон (5 400 грн) для дорослого;
  • біженці з інвалідністю та пенсіонери отримують 7 290 крон (12 500 грн) діти – 5 235 крон (9 000 грн).

Також поправки стосувалися процедури призначення коштів і скасування підтримки. Заявку на отримання допомоги вже не підтверджують автоматично, для цього потрібно подати інформацію про дохід. А якщо вказана адреса проживання не буде збігатися з даними в реєстрі жителів, то виплати анулюють.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна