За кордоном

Гробниця майя приховувала нефритову маску бога шторму, якій 1700 років

1 лютого 2024, 15:55Новини249

Этот материал также доступен на русском

У гробниці знайшли ще безліч артефактів

  • Посилання скопійованоlink copied

Археологи виявили в Гватемалі королівську гробницю віком 1700 років, у якій знайшли похоронні підношення, у тому числі нефритову маску, що зображує божество майя.

Гробниця розташована на археологічній ділянці Чочкитам, неподалік кордонів нинішніх Мексики та Беліза. За заявою Університету Тулейн, вона була місцем поховання раніше невідомого короля майя.

Поряд із мозаїчною маскою, що нагадує бога шторму майя, дослідники виявили 16 раковин молюсків. Також вони знайшли ієрогліфи, вирізані на людських стегнових кістках та один малюнок. На ньому зображено людину, яка тримає нефритову маску. Виявилося, вона схожа на артефакт, захований усередині гробниці.

Згідно з заявою, окрім маски та раковин молюсків, археологи знайшли рідкісну колючу устрицю, яку «використовували члени королівської родини як прикрасу та валюту, а також у релігійних та жертовних підношеннях», пишуть вчені.

«Подібне відкриття трохи схоже на виграш у лотерею з погляду інформації, — йдеться у заяві провідного археолога Франсіско Естрада-Беллі, доцента-дослідника Університету Тулейна, який виявив гробницю 2022 року. — Це відкриває вікно у той час, про який у нас мало інформації».

Ця епоха, відома як класичний період майя, тривала приблизно з 250 по 900 рік нашої ери і вважається піком правління мезоамериканської цивілізації.

На жаль, через пограбування від цього періоду залишилося дуже мало артефактів. Насправді Естрада-Беллі та його команда виявили гробницю випадково. Мародери просто недостатньо глибоко копали.

Археологи планують провести ДНК-аналіз кісток, щоб отримати більше інформації про мешканця поховання.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби