Гранти ветеранам: 623 ветерани та другі з їхнього подружжя отримають гранти на розвиток бізнесу на 280 млн грн

15 травня 2024, 14:22Новини60

Этот материал также доступен на русском

Цього тижня 53 переможця отримали грант розміром до 500 тис. грн, 13 – до 250 тис. грн, 5 – до 1 млн грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

Ще 71 переможець за підсумками восьмої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають 34 млн грн на започаткування або розвиток свого бізнесу. Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми “Власна справа” вже 623 ветерани та члени родин учасників бойових дій отримають гранти. В їхній бізнес держава інвестує загалом 280 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

“Визначений 71 переможець восьмої цього року хвилі ветеранського компоненту програми “Власна справа”. Держава інвестує в започаткування або масштабування їхнього бізнесу через гранти 34 млн грн. Загалом від старту цього напрямку програми вже 623 ветерани та другі з їхнього подружжя отримали позитивне рішення про надання гранту на загальну суму 280 млн грн. За підтримки держави вони зможуть розпочати власну справу, або розвивати діючі підприємства, інвестувавши грантові кошти в нове обладнання чи устаткування, щоб збільшити обсяги або асортимент продукції чи послуг, опановувати нові напрямки бізнесу. При цьому отримувачі грантів створять понад 1200 робочих місць, в тому числі й для своїх побратимів”, – зазначила Тетяна Бережна.

Серед 71 переможця восьмої хвилі подачі заяв на гранти 41 учасник бойових дій та 30 членів родин ветеранів. 53 переможця отримали грант розміром до 500 тис. грн, 13 – до 250 тис. грн, 5 – до 1 млн грн.

Найбільше грантоотримувачів з Львівської, Київської, Житомирської, Вінницької, Рівненської областей та міста Києва. Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі, – оптова та роздрібна торгівля, тимчасове розміщування й організація харчування, сільське господарство, надання інших видів послуг.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн – для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
  • до 250 тис. грн та до 500 тис. грн – для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно.

При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні