Грантова програма з розвитку садів та теплиць: фундук на Київщині, лохина на Львівщині, яблуні на Закарпатті

31 березня 2023, 18:00Новини227

Лідером серед культур у рамках програми є фундук та волоський горіх, площа їх насаджень  493,3 га

  • Посилання скопійованоlink copied

За 9 місяців від старту грантової програми щодо створення садів, ягідників та теплиць Міністерство аграрної політики та продовольства України вже підписало 101 наказ на суму 489,2 млн грн. Загальна площа під закладення садів та будівництва теплиць становить 1 375,64 га.

Лідером серед культур у рамках програми є фундук та волоський горіх, площа їх насаджень 493,3 га. Друге місце займають лохина та чорниця – 350 га, на третьому – яблуня із площею 296,1 га. Найбільше фундуку садитимуть на Київщині – 157,8 га, а також на Закарпатті – 121,9 га. Лідером за площею із закладки плантацій лохини є Львівщина – 73,5 га. Яблуневі сади найбільше розвиватимуть на Закарпатті (97,4 га), Вінниччині (50 га) та Буковині (41,8 га).

Нагадуємо, за умовами програми по напрямку садівництва площі угідь для розвитку чи створення нового саду мають бути від 1 до 25 га. Також серед основних вимог програми є створення робочих місць згідно з умовами, які передбачені в Порядку надання грантів.

Для розвитку тепличного господарства гранти надаються на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею від 0,4 га до 2,4 га відповідно до типового проекту.

Крім того, програма по обох напрямках передбачає співфінансування: від 30 % власних коштів забезпечує її учасник, а 70 % – держава. Цими коштами можна оплатити витрати, які включені до кошторису, що є невід’ємною частиною проекту висадки насаджень або будівництва теплиць. Детальніше – тут.

Детальна інформація по грантах у розрізі регіонів, культур, площ, обсягів виплат оновлюється на сайті Мінагрополітики щотижня у форматі дашборду.

Ознайомитися із умовами та правилами подачі заявки для отримання:

гранту на сад – тут;

гранту на теплиці – тут.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?