Огляд ЗМІ

Гетманцев заперечив плани Офісу президента щодо друку грошей

18 серпня 2022, 10:12Новини321

Этот материал также доступен на русском

Ніхто не має наміру неконтрольовано друкувати по 60 млрд грн на місяць, а фахівці у команді президента розуміють негативний вплив емісії на інфляцію та курс, – Гетманцев

  • Посилання скопійованоlink copied

В команді президента Володимира Зеленського немає планів щодо неконтрольованої емісії гривні в обсязі до 60 млрд грн на місяць.

Про це голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від “Слуги народу” Данило Гетманцев написав на своїй сторінці у Facebook, – пише БЦ.

“Хочу заспокоїти економістів, бізнес та партнерів, шокованих деякими необережними заявами. Ні, ніхто не має наміру неконтрольовано друкувати по 60 млрд грн на місяць. І так, відповідальні фахівці у команді розуміють негативний вплив емісії на інфляцію та курс, як і професійно володіють інструментами її стерилізації”, – запевнив Гетманцев.

Як повідомлялося, раніше заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що емісія в обсязі від 30 до 60 млрд грн на місяць за певних умов не створюватиме проблем для економіки.

При цьому раніше міністр фінансів Сергій Марченко констатував, що наразі Україна не може обійтися без часткового фінансування видатків державного бюджету за рахунок емісії гривні Національним банком шляхом викупу “військових облігацій”.

Своєю чергою заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук зазначав, що Нацбанк закладає на друге півріччя 2022 року емісію національної валюти в розмірі 180 млрд грн – по 30 млрд грн на місяць. Це той обсяг фінансування, який, на думку НБУ, контрольований і приведе до контрольованих наслідків, що їх регулятор враховує у своєму базовому сценарії, сказав Ніколайчук.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону