Огляд ЗМІ

Гетманцев розповів, у кого і на яких умовах Україна позичатиме у 2023 році

14 жовтня 2022, 15:55Новини252

Этот материал также доступен на русском

Уся надія на США та гранти

  • Посилання скопійованоlink copied

Дефіцит держбюджету у 2023 році буде профінансовано за рахунок міжнародної допомоги. Зокрема, 95% запозичень припаде на зовнішні джерела, і лише 5% – на внутрішні, тобто на військові облігації.

Загальний обсяг запланованих запозичень із зовнішніх джерел на 2023 рік становить $38 млрд. Про це голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів в інтерв’ю Укрінформу.

«Передовсім, розраховуємо на пільгові кредити: $18 млрд від США, $15 млрд від МВФ, до 5 млрд євро — нова стабілізаційна програма від ЄС. Очевидно, що значна частина цієї суми надійде у вигляді безповоротних грантів. За моїми оцінками, може йтися навіть про половину суми», — заявив Гетманцев.

Він додав, що це критичне питання для України, оскільки нарощування державного боргу обмежене — у 2023 році його граничне значення становитиме 100% ВВП.

«З урахуванням можливостей обслуговування боргу ми не повинні виходити за ці межі. А позичкові гроші ж потрібні. Тому маємо домовлятися про збільшення частки грантів у структурі фінансування бюджетного дефіциту. Думаю, ближчим часом буде декілька раундів переговорів з партнерами, під час яких матимемо можливість узгодити це. До кінця року також розраховуємо на підписання нової кредитної програми із МВФ», — додав Гетманцев.

«Безперечно, пріоритет номер один — це гранти, пріоритет номер два — пільгові зовнішні запозичення терміном від 10 років і за ставкою до 3%. Решта має покриватися за рахунок ОВДП. Зрозуміло, краще, щоб це відбувалося на ринкових умовах, а не за рахунок монетизації Нацбанком дефіциту бюджету», — резюмував парламентарій.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна