Генштаб написав, що контролюватиме переміщення чоловіків по Україні. Але, схоже, передумав

5 липня 2022, 17:30Новини397

Сам Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що «жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося»

  • Посилання скопійованоlink copied

Генеральний штаб ЗСУ розробив Порядок надання дозволу на виїзд за межі місця проживання чи перебування військовозобовʼязаних громадян з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час, повідомила пресслужба Генштабу. Пізніше там пояснили, що норма стосується випадків, коли військовозобовʼязаний змінює місце проживання (реєстрації). Сам Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що «жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося».

Ключові факти

  • Для впорядкування обліку переміщених осіб Генштаб ЗСУ розробив Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку, на виїзд за межі місця проживання.
  • Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта.
  • Також розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.
  • Доповнено. Військовозобовʼязані можуть пересуватися Україною без отримання відповідних дозволів. Однак у разі зміни місця свого проживання вони повинні звернутися до відповідних органів, повідомила в коментарі РБК-Україна координатор руху адвокатів Збройних сил України Євгенія Рябека.
  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що призовники та військовозобов’язані, які планують виїзд за межі своїх районів та областей, у воєнний час мають брати дозволи у територіальних центрах комплектування.
  • «Шановні громадяни – призовники та військовозобов’язані! Нагадую, триває війна. Ви потрібні своїй державі! Всі, хто досі не стоїть чи не поновився на військовому обліку, мають це зробити. Ті з вас, хто планує виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у ТЦК», – йдеться у повідомленні.
  • Залужний наголосив, що «жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося».

Контекст

Закон «Про військовий обов’язок і військову службу» від 1992 року містить норму про те, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Також військовозобовʼязані не можуть виїжджати за кордон під час війни за низкою винятків.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?