Колізії та конфліктиОгляд ЗМІ

Генпрокуратура не звільнила жодного із 74 прокурорів, яким скасували фейкову інвалідність

25 березня 2025, 10:23Новини128

Этот материал также доступен на русском

Жодного з них не звільнили через те, що в офісі генерального прокурора не бачать підстав подати скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів

  • Посилання скопійованоlink copied

Генеральна прокуратура України не звільнила жодного із 74 прокурорів, яким Міністерство охорони здоров’я скасувало їхню фейкову інвалідність. За пів року лише двом прокурорам повідомили про підозру. Мова йде про керівника Уманської окружної прокуратури Черкаської області та керівника Хмельницької окружної прокуратури, наводить дані Державне бюро розслідувань у відповідь на запит Центру протидії корупції.

Зазначається, що ці два прокурори отримали пенсії за фейкову інвалідність на 1,5 мільйона гривень.

У ЦПК наголосили, що МОЗ повідомило про скасування рішення Медико-соціальної експертної комісії (інвалідності) 13 прокурорам із Хмельницької області та ще 61 — із інших областей України.

“Жодного з них не звільнили через те, що в офісі генерального прокурора не бачать підстав подати скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів”, – йдеться в повідомленні.

У прокуратурі на запит ЦПК відповіли, що із Хмельницької прокуратури за власним бажанням звільнилися три прокурори, ще 11 звільнили з адміністративних посад (тобто прокурор і надалі виконує свої функції без зайняття адміністративної посади — заступника чи керівника).

У Центрі протидії корупції наголосили, що більшість прокурорів, які отримали фіктивні висновки про інвалідність, досі виконують свої повноваження та залишаються на посадах. Там вказали, що кримінальне розслідування, яке тривало півроку, не дало майже жодних результатів, а лише продемонструвало те, що прокурори можуть уникнути кримінальної відповідальності та продовжувати свою діяльність.

Голову МСЕК у Хмельницькій області затримали 4 жовтня 2024 року, а наступного дня після обшуків вдома та за місцем роботи їй оголосили підозру у незаконному збагаченні. Згодом журналіст Юрій Бутусов повідомив, що голова медико-соціальної експертної комісії Хмельницької області Тетяна Крупа оформила інвалідність другої групи для 49 співробітників обласної прокуратури, в тому числі для обласного прокурора Олексія Олійника. 22 жовтня РНБО після низки корупційних скандалів ухвалила рішення про ліквідацію в Україні усіх Медико-соціальних експертних комісій. Через п’ять місяців після затримання Тетяну Крупу звільнили з посади голови Хмельницької МСЕК.

Раніше в ОГП заявляли, що більшість прокурорів з інвалідністю (74%) отримали свої довідки ще до 2022 року. Скандал із МСЕК і недобросовісними прокурорами, які висмоктали з бюджету не один мільярд гривень, причому часто під фейкову інвалідність, набув розголосу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Контролюючий орган інформує нового власника про податкові зобов'язання після отримання даних про зміну власності

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Державна політика має бути спрямована на перенаправлення грошових потоків в бюджет у цивілізований спосіб

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Спільнота творців не має наміру сидіти склавши руки, спостерігаючи, як Копіпастор краде та заробляє на чужих авторських правах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного