Проекти та інноваціїЗа кордоном

Французький банк Société Générale першим розмістить власний стейблкоїн на біржі

6 грудня 2023, 16:34Новини63

Третій за величиною банк Франції розпочинає торгівлю власним стейблкоїном під назвою EUR CoinVertible

  • Посилання скопійованоlink copied

Французький кредитор Société Générale (SocGen), який входить у перелік найбільших фінустанов країни, запускає власний стейблкоїн на криптовалютній біржі. Це перший великий банк, який пропонує цифрові токени, що відстежують ціни на тверді валюти, широкому колу інвесторів.

Третій за величиною банк Франції сьогодні розпочинає торгівлю власним стейблкоїном під назвою EUR CoinVertible на біржі Bitstamp, що базується в Люксембурзі, повідомляє Financial Times.

Цей значний крок для традиційної фінансової установи у сфері торгівлі криптовалютами, де наразі домінують спеціалізовані фірми, що працюють із цифровими активами. Стейблкоїни привертають усе більше уваги з боку регуляторів, а минулого місяця Велика Британія виступила з пропозицією ввести токени в реальну економіку.

На ринку обсягом $130 млрд домінують зареєстровані на Британських Віргінських островах Tether і американський Circle, які зіткнулися з питаннями щодо аудиту резервів, що забезпечують їхні токени. SocGen заявив, що EUR CoinVertible буде повністю забезпечений євро.

«Криптоекосистема сильно сконцентрована на невеликій кількості стейблкоїнів, 90% яких деноміновані в доларах США. Ми однозначно вважаємо, що в цій сфері є місце для нашого банку, і є місце для стейблкоїна, деномінованого в євро», – розповів у розмові із журналістами генеральний директор підрозділу цифрових активів банку SocGen Forge Жан-Марк Стенгер.

Хоча деякі великі інвестиційні банки, як-от JPMorgan, мають власні стейблкоїни, вони доступні лише для невеликих груп інституційних клієнтів. На відміну від них, стейблкоїн SocGen буде широко доступний для торгівлі.

За словами Стенгера банк сподівається, що EUR CoinVertible буде використовуватися для розрахунків за цифрові облігації, фонди та інші активи, оскільки традиційні фінансові установи активно досліджують цей напрям.

«Найкращий спосіб спрямувати інтерес (інвесторів – ред.) – це розвиватися звичайним шляхом і на звичайному майданчику, який ви використовуєте в криптоіндустрії, тобто розмістити свій продукт на криптовалютній біржі», – сказав він.

Стенгер розповів, що стейблкоїн розробили так, щоб його можна було використовувати на різних платформах і між різними гравцями ринку фінансових послуг. Він додав, що власники токенів не наражатимуться на ризик самого французького банку й матимуть «прямий доступ до заставного активу стейблкоїну», оскільки євро зберігатимуться в трастовому фонді під управлінням третьої сторони.

«Він відкритий для всіх, хто хоче ним користуватися, як для операцій на нашій власній платформі, так і на інших платформах», – додав Стенгер.

Стейблкоїни – це форма цифрової готівки, яка відстежує суверенні валюти й полегшує криптотрейдерам купівлю та продаж на ринку. Більшість торгів криптовалютами, такими як біткоїн, здійснюється через стейблкоїни, прив’язані до долара США.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом