Фонд гарантування вкладів оновив списки боржників неплатоспроможних банків

19 липня 2023, 15:15Новини575

Этот материал также доступен на русском

Погашення заборгованості позичальниками є одним із джерел надходжень, які спрямовуються на задоволення вимог кредиторів банків

  • Посилання скопійованоlink copied

Станом на 01.07.2023 Фонд гарантування вкладів фізичних осіб оновив списки усіх позичальників, керівників та колишніх акціонерів неплатоспроможних банків, які мають повернути свої борги згідно з рішенням судів. Перелік містить дані щодо всіх боржників (як фізичних, так і юридичних осіб), незалежно від розміру їхньої заборгованості, які на дату формування списку не погасили у повному обсязі суму боргу, визначену судовими рішеннями.

Нагадаємо, що погашення заборгованості позичальниками є одним із джерел надходжень, які спрямовуються на задоволення вимог кредиторів банків.

Фонд веде претензійно-позовну роботу з повернення активів неплатоспроможних банків з метою задоволення вимог кредиторів, і станом на 01.07.2023 у судових інстанціях різного рівня винесено 3 627 судових рішень про стягнення заборгованості з боржників банків, що ліквідуються, на загальну суму 72,3 млрд грн.

Однією з функцій Фонду є продаж активів (майна) неплатоспроможних банків, в тому числі прав вимоги до боржників банків, що виводяться з ринку, кошти від якого також є джерелом розрахунків з кредиторами цих банків. Їх продаж здійснюється за тим же принципом, що й реалізація інших активів (майна) банків під управлінням Фонду, – шляхом проведення відкритих, прозорих електронних торгів у системі Прозорро.Продажі, до участі у яких допускаються усі фізичні та юридичні особи, окрім позичальників та поручителів за кредитом, що виставлений на аукціон, та осіб, пов’язаних з державою-агресором.

Нагадаємо, що позичальники за кредитами у банках, що ліквідуються Фондом, мають змогу відтермінувати продаж права вимоги за кредитом, або й взагалі уникнути продажу, здійснюючи погашення заборгованості відповідно до умов кредитного договору, або згідно умов реструктуризації боргу, які пропонує Фонд (докладніше – у розділі «Позичальникам»). Адже кредити, за якими здійснюється погашення заборгованості, виставляються на продаж в останню чергу.

Довідково. Відповідно до статті 46 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» відомості про боржників, які прострочили виконання зобов’язань перед неплатоспроможним банком, перестають бути конфіденційними чи становити банківську таємницю. Фонд складає та оприлюднює списки боржників з дотриманням вимог статті 6 Закону України «Про доступ до судових рішень», і вони містять інформацію, оголошену прилюдно при проголошенні судом судових рішень. Дані оновлюються щоквартально. Кошти від повернення та продажу активів банків, що ліквідуються Фондом, спрямовуються кредиторам цих банків у черговості, визначеній статтею 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Оприлюднення списків боржників відбувається на виконання Листа про наміри Уряду України та Національного банку України до Міжнародного валютного фонду від 08 листопада 2021 року, від 08 грудня 2022 року та від 24 березня 2023 року, Меморандуму про економічну та фінансову політику.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Фонд гарантування вкладів поставив собі за мету досягти європейських стандартів гарантування вкладів. Що потрібно зробити, щоб стратегічна ціль стала досяжною перспективою?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
За офіційною статистикою, станом на березень 2021 р. в Україні було зареєстровано 323 кредитні спілки

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
В результаті приватизації держава позбавиться необхідності докапіталізації банку в майбутньому

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Як зміниться кредитний ринок і банківська система, якщо Фонд гарантування вкладів фізичних осіб матиме необмежені права?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Уривка немає, тому що запис захищений.

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Майже 47 млрд грн основного боргу і ще 64 млрд грн нарахованих відсотків — загалом понад 111 млрд грн повинен буде перерахувати уряду до 2031 року Фонд…