Проекти та інновації

До парламенту подали законопроєкт щодо протидії фінансовим пірамідам

27 грудня 2020, 16:55Новини152

Этот материал также доступен на русском

Про це йдеться у повідомленні Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

  • Посилання скопійованоlink copied

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується створити механізм захисту громадян від зловживань на фінансовому ринку. Про це йдеться у повідомленні Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

У пресслужбі НКЦПФР додали, що мова йде про протидію фінансовим пірамідам, таким як ситуація з B2B Jewelry, банком “Аркада”; притягнення до відповідальності шахраїв; відшкодування постраждалим громадянам їх вкрадених коштів. “Через неефективне законодавство, яке не відповідає міжнародним стандартам, фінансовий регулятор не має ефективної взаємодій з правоохоронними органами та іноземними фінансовими регуляторами з метою запобігання фінансовому шахрайству, притягнення до відповідальності злочинців та забезпеченню повернення вкрадених грошей постраждалим від фінансових оборудок”, – йдеться в повідомленні.

Зареєстрований законопроєкт передбачає новий ефективний регуляторний нагляд, а саме: отримувати та обмінюватись банківською та іншою інформацією про діяльність шахраїв між державними фінансовими та правоохоронними органами України та інших країн; блокувати сумнівні рахунки до рішення суду по суті справи, підтримувати прокурорів у судових процесах; взаємодія з іноземними фінансовими регуляторами з метою використання їх можливостей по поверненню грошей з інших юрисдикцій.

Документом пропонується підвищити рівень відповідальності всіх учасників ринків капіталу. Пропонується запровадити три рівні нагляду за ринком: оцінювання – перевірки – розгляд справи.

Відповідно до Меморандуму з Міжнародним валютним фондом, який підписано 2 квітня 2017 року, Україна взяла на себе зобов’язання шляхом внесення змін до чинного законодавства змінити статус та можливості НКЦПФР, що дозволить Україні стати підписантом Багатостороннього меморандуму IOSCO MMoU.

Мова йде про можливості проводити транскордонні заходи та розслідування. Це дозволить зменшити як збитки приватних інвесторів, так і втрати держави, зокрема, від податкової оптимізації із використанням сумнівних цінних паперів чи інших “підозрілих” фінансових операцій.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами