За кордоном

Фінляндія, Швеція та Норвегія створять транспортний коридор для швидкого перекидання військ НАТО до кордону Росії

21 червня 2024, 16:46Новини212

Этот материал также доступен на русском

Коридор пройде через північні території трьох країн і дозволить у короткий термін перекидати війська з норвезьких портів на східний кордон Фінляндії

  • Посилання скопійованоlink copied

Три країни Північної Європи – Фінляндія, Швеція та Норвегія – домовилися про створення військово-транспортного коридору для швидкого перекидання солдатів та військової техніки НАТО.

Про це повідомив норвезький прем’єр-міністр Йонас Гар Стере після зустрічі зі шведським колегою Ульфом Крістерссоном та президентом Фінляндії Олександром Стуббом.

За словами Стере, коридор пройде через північні території трьох країн і дозволить у короткий термін перекидати війська з норвезьких портів на східний кордон Фінляндії.

«Той факт, що Норвегія, Швеція та Фінляндія тепер входять до НАТО, є корисним для безпеки Норвегії, північних країн та їхніх союзників. <…> Раніше ми думали про вісь Північ – Південь, тепер більше думаємо про вісь Захід – Схід», – зазначив Стере.

Він також додав, що оскільки всі три країни наразі входять до НАТО, вони можуть співпрацювати в галузі оборони «на зовсім іншому рівні».

Про те, що країни НАТО розробляють численні “наземні коридори” для перекидання військ та бронетехніки США до лінії фронту у разі “великої наземної війни” Європи з Росією, раніше повідомляли джерела The Telegraph. За їхніми словами, передбачається, що американські солдати висадяться в одному з п’яти європейських портів і будуть направлені заздалегідь запланованими логістичними маршрутами, щоб протистояти можливому нападу з боку Москви. При цьому для висадки американських військ НАТО розглядає порти Північної Європи, зокрема Норвегії, Швеції та Фінляндії.

Норвегія – одна з країн – засновниць НАТО. Фінляндія вступила до альянсу у квітні 2023 року, а Швеція — у березні 2024-го. Країни відмовилися від свого нейтрального статусу через війну Росії проти України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога