ФГВФО удосконалив механізм виплати гарантованого відшкодування вкладникам у період дії воєнного стану в Україні

12 квітня 2022, 16:33Новини360

Этот материал также доступен на русском

Віддалені виплати вкладникам будуть здійснюватися за допомогою автоматизованої системи Фонду.

  • Посилання скопійованоlink copied

За бажанням, вкладники банків, що ліквідуються, зможуть отримати гарантовану суму за вкладом без відвідування відділень банків-агентів Фонду, зазначили в ФГВФО.

Відповідне рішення прийняте виконавчою дирекцією Фонду 24 березня та зареєстроване Міністерством юстиції України 31 березня 2022 року. Зміни в порядку відшкодування за вкладами набули чинності 6 квітня цього року після їх оприлюднення на сторінках офіційних видань.

“Ми розуміємо, що в умовах воєнного стану в Україні для вкладника особливо важливо мати змогу отримати гарантовану суму віддалено. Тому Фонд спільно з банками-агентами задіяли всі наявні технічні та законодавчі можливості, аби зробити це в найкоротші терміни. На сьогодні нами уже створено законодавче підґрунтя – це перший крок. Зараз Фонд разом із банками-агентами проводить підготовчу технічну роботу для якнайшвидшого впровадження цієї можливості. Фонд додатково повідомить вкладників про масштабний запуск віддалених виплат гарантованого відшкодування – на картку банка-агента. Також Фонд разом із банками працює над тим, щоб вкладники могли скористатись послугою виплати онлайн шляхом відкриття рахунків в банках-агентах дистанційно”, – зазначила заступниця директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Наталія Рудуха.

Так, віддалені виплати вкладникам будуть здійснюватися за допомогою автоматизованої системи Фонду та тих підключених до неї банків-агентів, які наразі здійснюють відповідне налаштування своїх систем. Перелік банків-агентів, які будуть здійснювати виплати онлайн, буде оприлюднений на сайті Фонду.

Як зазначається, зарахування гарантованої суми на рахунок вкладника буде можливим за умови, що він є клієнтом одного з банків-агентів Фонду, які підключають послугу виплати відшкодування онлайн, після ідентифікації та верифікації його даних.

Крім цього, Фонд розпочав переговорний процес із Міністерством цифрової трансформації щодо пошуку можливостей виплати гарантованої суми відшкодування за вкладом за допомогою застосунку «Дія».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”