ФГВФО продав активів банків на 970 млн грн у травні

9 червня 2023, 17:07Новини465

Этот материал также доступен на русском

Найбільше коштів надійшло від реалізації майна – 806,4 млн грн

  • Посилання скопійованоlink copied

Протягом травня 2023 року надходження коштів до банків під управлінням Фонду гарантування вкладів, склали 969,6 млн грн.

Найбільше коштів надійшло від реалізації майна – 806,4 млн грн, зокрема, 719,1 млн грн з яких отримано від продажу активів АТ «МР БАНК», 52,7 млн грн – АТ «Промінвестбанк», 14,3 млн грн – АТ «БАНК СІЧ», 11,2 млн грн – АТ «МЕГАБАНК», 7,8 млн грн – ПАТ «ЗЛАТОБАНК». Ще 104,2 млн грн банки отримали від погашення кредитів, 32,3 млн грн – від оренди майна, 13,2 – від погашення цінних паперів, 13,4 млн грн – з інших джерел надходження (коррахунки, виконавчі провадження тощо).

Загалом за січень-травень 2023 року сума надходження коштів до банків в управлінні Фонду склала 3 241,8 млн грн, в т.ч. 2 558,2 млн грн – від реалізації майна, 354,4 млн грн – від погашення кредитів, 65,6 млн грн – від оренди майна, 36,7 млн грн – від погашення цінних паперів, 227,0 млн грн – інші джерела (коррахунки, виконавчі провадження тощо).

З метою мінімізації негативного впливу наслідків війни Фонд оновив умови погашення кредитної заборгованості для позичальників банків під управлінням Фонду. Водночас, Фонд звертається з проханням до позичальників, за наявності фінансової можливості, продовжувати виконувати свої боргові зобов’язання, щоб не накопичувати кредитне навантаження.

Крім того, Фонд нагадує орендарям нерухомого майна банків, що ліквідуються, про порядок внесення орендної плати за користування нерухомістю, а також про її повернення банку-орендодавцю у разі закінчення терміну дії договору оренди чи припинення використання орендованого майна.

Нагадуємо, кошти, що надходять від управління та реалізації активів (майна) неплатоспроможних банків в управлінні Фонду, спрямовуються на задоволення вимог їх кредиторів у черговості, визначеній статтею 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Фонд гарантування вкладів поставив собі за мету досягти європейських стандартів гарантування вкладів. Що потрібно зробити, щоб стратегічна ціль стала досяжною перспективою?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
За офіційною статистикою, станом на березень 2021 р. в Україні було зареєстровано 323 кредитні спілки

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
В результаті приватизації держава позбавиться необхідності докапіталізації банку в майбутньому

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Як зміниться кредитний ринок і банківська система, якщо Фонд гарантування вкладів фізичних осіб матиме необмежені права?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Уривка немає, тому що запис захищений.

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Майже 47 млрд грн основного боргу і ще 64 млрд грн нарахованих відсотків — загалом понад 111 млрд грн повинен буде перерахувати уряду до 2031 року Фонд…