Колізії та конфлікти

Ferrexpo оскаржує арешт акцій трьох ГЗК

3 вересня 2024, 15:25Новини366

Этот материал также доступен на русском

Апеляційний суд вирішить долю 46 млрд грн Жеваго

  • Посилання скопійованоlink copied

Північний апеляційний господарський суд розпочав розгляд апеляції компанії Ferrexpo щодо рішення про арешт акцій трьох гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК) цієї ж компанії.

Арешт було накладено за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) у справі про повернення 46 млрд грн від колишнього власника банку «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго.

Про це свідчить ухвала суда.

Згідно з нею, Північний апеляційний господарський суд вирішив прийняти апеляцію Ferrexpo на рішення Господарського суду м. Києва від 10 липня 2024 року. У цьому рішенні господарський суд відмовив Ferrexpo у скасуванні заходів забезпечення позову ФГВФО, які включають арешт акцій трьох компаній ГЗК групи.

Чому Ferrexpo оскаржує рішення

Ferrexpo не погоджується з тим, що арешт акцій триває. Компанія вважає, що заходи забезпечення позову змінили частку власності Костянтина Жеваго в цих підприємствах. Раніше Жеваго володів 50,3% акцій, але після змін його частка зменшилася до 49,5%. Ferrexpo стверджує, що зараз Fevalotinico SaRL, яка належить Minco Trust, кінцевим власником якої є Жеваго, опосередковано володіє лише 49,3% акцій. Тому Ferrexpo просить скасувати арешт на 1% акцій ПрАТ «Полтавський ГЗК», ТОВ «Єристівський ГЗК» та ТОВ «Біланівський ГЗК».

Після внесення необхідних змін до апеляційної скарги, ПАГС вирішив відкрити апеляційне провадження та призначив дату розгляду справи на 18 вересня 2024 року.

Бекграунд. ФГВФО подало позов проти Костянтина Жеваго, вимагаючи стягнення 46 млрд грн. Арешт акцій був одним із заходів, які суд застосував для забезпечення виконання цього позову. Ferrexpo, будучи частиною групи, до якої належать зазначені ГЗК, прагне змінити ці заходи, оскільки вважає, що зміни у володінні акціями мають вплив на законність арешту.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?