Огляд ЗМІ

ФДМУ заперечив, що українська титанова сировина потрапляє до рф

8 серпня 2023, 14:14Новини620

Фонд держмайна повідомив, що інформація не відповідає дійсності, не містить джерел інформації, а представники ЗМІ, готуючи матеріал, не зверталися по коментар до підприємства чи ФДМУ

  • Посилання скопійованоlink copied

ФДМУ повідомив, що одне з українських ЗМІ розповсюдило інформацію про те, що «Україна під час війни продає росії титанову сировину для виробництва літаків та ракет», у якому звинувачує державну Обʼєднану гірничо-хімічну компанію в постачанні сировини до країни-агресора.

«Зазначена в тексті інформація не відповідає дійсності, не містить джерел інформації, а представники видання, готуючи матеріал, не зверталися по коментар до підприємства чи Фонду держмайна», – наголосив фонд.

Зазначається, що ОГХК не співпрацює з державою-агресором, продукція компанії не постачається ані в росію, ані в білорусь. З осені 2022 року компанія посилила заходи контролю над експортними процедурами та змінила підходи до співпраці з покупцями.

ФДМУ пише, що керівництво компанії тісно співпрацює з правоохоронними органами – інформація про всі ланцюги постачання, кінцевих споживачів, а також контроль використання продукції здійснюється працівниками ОГХК та представниками правоохоронних органів.

«Так само і експорт ільменітового концентрату до кінцевого споживача відбувається лише в супроводі уповноважених представників правоохоронних органів. Така координація зусиль гарантує, що сировина не потрапить до країни-агресора», – пише ФДМУ.

Автор статті згадує співпрацю ОГХК з компаніями SIC LUCEAT LUX KFT (Угорщина) та BioProfTech Sp. z o.o. (Польща). За даними фонду, SIC LUCEAT LUX KFT (Угорщина) ще з початку широкомасштабного вторгнення припинила співпрацю з країною-агресором. А BioProfTech Sp. z o.o. (Польща) купила у ОГХК ільменітовий концентрат для кінцевого споживача в США, що підтверджено всіма необхідними документами.

«Також у статті згадується інше державне підприємство ЗТМК, однак із використанням маніпулятивної технології подачі інформації. У більшості випадків згадані в статті компанії купували пробні партії сировини для кінцевих споживачів у США, Індії, Польщі. Таким чином, закиди щодо постачання ОГХК та ЗТМК своєї продукції до рф не відповідають дійсності», – підсумував Фонд держмайна.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чимало з державних підприємств залишилися виключно на папері, не працюючи десятиліттями і накопичуючи борги

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чи реально отримати 8 мільярдів від приватизації у 2022 році?

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Як буде працювати новий сервіс автоматичної оцінки та як безкоштовно дізнатися оціночну вартість квартири, будинку, земельної ділянки чи будь-якої іншої нерухомості.

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Як гарантовано виграти приватизаційний аукціон та чому неможливо купити перемогу за хабар

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чим малі порти України можуть бути цікавими для інвесторів та чому приватизація цих об’єктів дозволить залучити інвестиції у їхній розвиток

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Влада i люди
Нового керівника ЧМП міністр інфраструктури Владислав Криклій призначив 30 квітня 2021 року