За кордономОгляд ЗМІ

Ердоган офіційно затвердив ратифікацію Туреччиною членства Швеції в НАТО

26 січня 2024, 10:43Новини130

Этот материал также доступен на русском

Туреччина понад рік відкладала вступ Швеції до Альянсу, звинувачуючи країну в надмірній поблажливості до угруповань, які Анкара вважає загрозою своїй безпеці.

  • Посилання скопійованоlink copied

Президент Туреччини Реджеп Ердоган 25 січня офіційно затвердив ратифікацію Туреччиною членства Швеції в НАТО. Про це, як пише liga.net, стало відомо із даних Офіційного вісника.

23 січня турецький парламент схвалив заявку Швеції на вступ до НАТО, що залишило Угорщину єдиною країною, яка не ратифікувала шведський вступ до Альянсу.

У четвер, 25 січня, Туреччина опублікувала в офіційному бюлетені рішення про схвалення членства Швеції в НАТО, завершивши процес ратифікації, який наближає країну, що раніше була позаблоковою, до вступу в військовий Альянс.

Цього ж дня посол США в Туреччині Джефф Флейк заявив, що очікує, що президент країни дасть остаточний дозвіл на членство Швеції в НАТО протягом декількох днів, що дасть поштовх до швидких кроків на шляху до схвалення Конгресом США продажу винищувачів F-16 Анкарі.

Туреччина понад рік відкладала вступ Швеції до Альянсу, звинувачуючи країну в надмірній поблажливості до угруповань, які Анкара вважає загрозою своїй безпеці. Вона вимагала від Стокгольма поступок, зокрема, кроків у боротьбі з бойовиками.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?