Equasis: росія втратила переважну частину «тіньового» нафтотанкерного флоту

11 липня 2023, 15:49Новини276

На сьогодні компанія Gatik Ship Management керує лише чотирма суднами, втративши за кілька місяців доступ до кількох десятків транспортних засобів

  • Посилання скопійованоlink copied

До початку липня 2023 року росія втратила більшість тіньового танкерного флоту для перевезення нафти. На сьогодні компанія Gatik Ship Management керує лише чотирма суднами, втративши за кілька місяців доступ до кількох десятків транспортних засобів, повідомляє Bloomberg із посиланням на міжнародну морську базу даних Equasis.

У квітні флотилія індійської фірми, що допомагає москві перевозити сиру нафту морським шляхом в умовах міжнародних санкцій, налічувала 42 танкери. Проте вже до липня їхня чисельність скоротилася на 38 на тлі втрати доступу до страхування транспортних засобів через порушення заборони країн Великої сімки (G7) на перевезення російської нафти вартістю понад $60 за барель. Незабаром після цього суду Gatik втратила класифікацію власних суден у Lloyd’s Register — ключовій службі, що підтверджує базові технічні стандарти.

Незважаючи на це, судна, які більше не перебувають під комерційним управлінням Gatik, продовжують перевозити російську нафту. Нині вони під контролем різних зарубіжних фірм, структура власності яких залишається невідомою. При цьому аналітики поки що не можуть передбачити, яка доля чекатиме на ці танкери в найближчому майбутньому.

Про можливі проблеми з перевезенням російської нафти танкерами під керуванням Gatik повідомляли ще наприкінці травня. Тоді йшлося про ризик позбавлення сертифікації 21 судна на тлі порушення режиму санкцій. Відповідні сертифікати британської фірми Lloyd’s Register необхідні для отримання страховки на перевезення і входу до портів.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога