“Енергоатом” застрахував усі атомні станції України, в тому числі Запорізьку АЕС

11 липня 2023, 16:51Новини717

Страхове покриття по ЗАЕС надається з відкладальною умовою.

  • Посилання скопійованоlink copied

Україні буде важко отримати страхову компенсацію у випадку підриву росіянами Запорізької АЕС, йдеться у повідомленні НАЕК “Енергоатом” у Телеграмі.

«У червні поточного року “Енергоатом” уклав договір страхування на понад 5 млрд грн щодо шкоди внаслідок ядерного інциденту на всіх чотирьох атомних станціях України. У відповідному договорі, зокрема, зазначається, що страхове покриття по Запорізькій АЕС надається з відкладальною умовою після звільнення станції від окупантів, оскільки наразі вона не контролюється Україною та єдиним легітимним оператором – ДП «НАЕК «Енергоатом»,– зазначається у повідомленні.

В “Енергоатомі” додали, що не контролюють дії окупантів та не здійснюють управління реакторними установками відповідно до вимог українського ядерного законодавства, тому не несуть відповідальність за всі ядерні ризики, які можуть виникнути на окупованій ЗАЕС.

Відносно інших вітчизняних атомних електростанцій, які працюють на підконтрольній Україні території, страхування за ядерну шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок ядерного інциденту, діє повною мірою. Як пояснили в компанії, такі виключення щодо воєнних причин ядерних інцидентів є стандартною світовою практикою.

В “Енергоатомі” підкреслили, що відповідно до норм чинного законодавства, не підлягають обов’язковому відшкодуванню випадки заподіяння ядерної шкоди внаслідок ядерного інциденту, який спричинений, зокрема, воєнними діями, збройними конфліктами, громадянською війною, повстаннями, політичними або громадянськими заворушеннями, страйками, терористичними актами.

Повідомлялось, що інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) останніми днями отримали більший доступ до приміщень Запорізької АЕС, яку окупували російські війська.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації