Зверніть увагуКолізії та конфліктиОгляд ЗМІ

Експорт соняшникової олії в ЄС під загрозою через скандальну ситуацію в Одещині

4 жовтня 2024, 15:37Новини385

Якщо ситуація не буде негайно вирішена, Україна ризикує повністю втратити європейський ринок соняшникової олії, а це може призвести до серйозних економічних наслідків для країни

  • Посилання скопійованоlink copied

Український експорт соняшникової олії опинився під загрозою через можливе порушення безпеки з боку компанії “Сан Флауер-Термінал”, чиї потужності розташовані у порту Південний Одеської області. Про це повідомляє Уніан, пише agronews.ua.

Зазначається, що компанія, згідно з інформацією з відкритих джерел, використовує резервуари для зберігання нафти для перевалки харчових продуктів. Стверджується, що якщо сліди забруднення будуть виявлені, це поставить під загрозу експорт до Європейського Союзу.

“Річ у тому, що можливі залишки нафти у резервуарах можуть спричинити потрапляння токсичних речовин у харчові продукти. Це створює реальну загрозу забруднення олії токсичними речовинами, що можуть серйозно вплинути на здоров’я споживачів, а крі того, у ЄС діють суворі норми щодо вмісту мінеральних олій у продуктах харчування. Порушення цих норм може призвести до повної заборони експорту української олії до Європи”, – сказано в статті.

Журналісти нагадують, що подібне в українській історії вже було – у 2008 році з аналогічних причин – забрудненням нафтопродуктами, – експорт української олії був одразу ж зупинений і відновився пізніше після великих штрафів. Вони вважають, що зараз українській економіці це загрожує ще більш серйозними збитками, оскільки приблизно 64% всього експорту соняшникової олії йде саме до країн Європейського Союзу.

На думку видання, особливо тривожним є той факт, що компанія не має необхідних сертифікатів для здійснення цієї діяльності. Так, відповідно до офіційної відповіді Держпродспоживслужби, підприємство не зареєстроване у Державному реєстрі операторів ринку харчових продуктів. Акцентується, що це є порушенням закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності харчових продуктів”. Також у компанії, за даними журналістів, відсутні міжнародні сертифікати якості, такі як HACCP, що є обов’язковим для експорту продуктів до ЄС.

“Дивує бездіяльність Держпродспоживслужби. Незважаючи на те, що численні активісти та журналісти вже звернули увагу на проблему, відповідні перевірки так і не були проведені. Лише було визнано факт порушень, але жодних заходів для їх усунення не було вжито. У свою чергу, у Державній екологічній інспекції також кажуть, що у зв’язку з мораторієм на перевірки під час воєнного стану, не володіють інформацією про діяльність компанії”, – сказано у матеріалі.

На переконання журналістів, якщо ситуація не буде негайно вирішена, Україна ризикує повністю втратити європейський ринок соняшникової олії, а це може призвести до серйозних економічних наслідків для країни, особливо в умовах війни та економічної нестабільності.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна