Зверніть увагу

Експерти назвали орієнтовну ціну на черешню та полуницю влітку

5 червня 2023, 16:26Новини131

Зараз продаж черешні ведеться виключно дрібним оптом за цінами 60-85 грн/кг ($1,64-2,32/кг), що фактично відповідає цінам на ці кісточкові на початку сезону минулого року

  • Посилання скопійованоlink copied
В Інституті аграрної економіки озвучили ціни на популярні фрукти.
У червні кілограм черешні коштуватиме від 100 гривень, а полуниця – 70-80 гривень за кілограм

Через повномасштабну війну українці залишилися без черешні з Мелітополя. Оскільки місто тимчасово під окупацією, тому врожай вивозить країна-агресор. На українських ринках наприкінці травня черешня та полуниця продавались по 500 грн за кілограм, а подекуди за імпортну черешню просилили і близько 1000 грн. Утім незабаром українці все ж можуть побачити дешевшу ціну на улюблені ягоди. Про це говорять науковці із Інституту аграрної економіки.

Одним з визначальних чинників, що не дозволить цінам на черешню та полуниці «розігнатись» – потужний вплив на ринку господарств населення, кажуть наковці. Ці господарства продукують практично 90% полуниці, а це в середньому до 55 тисяч тонн та 95% черешні, що складає майже 60 тисяч тонн.

За прогнозом Інституту, в червні кілограм черешні коштуватиме від 100 гривень. Близькою до цього показника буде й вартість полуниці. Очікується, що її продаватимуть по 70-80 гривень за кілограм. А от менших цін навряд варто очікувати. Головна причина – війна. «Через тимчасову окупацію південних регіонів пропозиція буде нижчою, що не сприяє зниженню цін», – пояснює Інна Сало.

Уже 10 червня планується масове постачання української черешні на ринок. Зараз з’являються перші оптові партії української черешні. Оптова ціна на них складає 60-85 гривень. Незважаючи на холодну та затяжну весну, сезон продажу черешні в Україні розпочався без запізнень. Зараз продаж черешні ведеться виключно дрібним оптом за цінами 60-85 грн/кг ($1,64-2,32/кг), що фактично відповідає цінам на ці кісточкові на початку сезону минулого року.

Нагадаємо, у російському Санкт-Петербурзі продаватимуть черешню з окупованого Мелітополя Запорізької області. Росіяни вже навіть не намагаються приховати, що просто грабують тимчасово окуповані території. Наразі вони вже хизуються тим, як будуть вивозити знамениту мелітопольську черешню на росію та продавати там. Українську черешню росіяни називають «елітною» і зауважують, що за її постачання відповідає «влада» Запоріжжя.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога