Ексдиректорка Печерського ліцею, яку судять за держзраду, каже, що виїхала за кордон через «загрозу фізичної розправи»

18 вересня 2022, 13:51Новини13649

Обвинувачена та її адвокат брали участь у слуханні по відеозв’язку

  • Посилання скопійованоlink copied

Обвинувачена у держзраді та колаборантстві з представниками РФ ексдиректорка Печерського ліцею № 75 Алла Душкіна стверджує, що «ні в чому не винна» та виїхала за кордон нібито через небезпеку своєму життю.

Це з’ясувалося в підготовчому засіданні 16 вересня у Солом’янському райсуді Києва, інформує «Судовий репортер».

Обвинувачена та її адвокат брали участь у слуханні по відеозв’язку. Душкіна підтвердила, що за кордоном.

На її думку, строк дії ухвали про запобіжний захід закінчився 26 травня, тож вона «ніякого закону не порушила», виїхавши з країни.

«Швидка» вивозила мене за кордон. Я була в тяжкому стані», — сказала Душкіна.

За словами жінки, коли її затримували, то нібито «били по голові» та чинили фізичний примус. «В мене є певні покази щодо операції на голову та моєї пам’яті», — говорила вона. Обвинувачена вважає, що її життю загрожувала «фізична розправа» і на неї робився «фізичний тиск» «угрупування націоналістичного характеру».

«…Люди в масках, які накидали мені на голову мішок, вивозили в ліс… Сьогодні ще суд не визнав моєї вини. Я ні в чому не винна. Але здійснювати на мене фізичний тиск… Я нікуди не втекла, я обов’язково повернуся, як тільки вилікуюся. Коли моєму життю не будуть загрожувати… Я обов’язково повернуся в країну, в якій народилася і в якій багато чого зробила, доброго і гарного для багатьох. На сьогодні моєму життю загрожує небезпека», —заявила Душкіна.

Прокурор Микола Стьопін клопотав перед судом про звернення у дохід держави 500 тисяч гривень застави, внесеної за обвинувачену. У Душкіної були обов’язки перед судом та слідством, які вона не виконала, коли виїхала за кордон, скориставшись закордонним паспортом, який мала здати слідчому, але не зробила цього. Прокурор каже, що є підстави вважати, що обвинувачена в особливо тяжкому злочині переховується від суду і не виконала покладені на неї обов’язки.

Душкіна на суді відмовилася при журналістах називати, хто саме є її заставодавцем, сказавши, що «збирали гроші по 100 гривень всі, хто міг».

Водночас, за інформацією прокуратури, заставодавцем Душкіної є її син, який також за кордоном.

Суд надавав час прокурору, щоб зв’язатися з заставодавцем та довести до його відома клопотання про звернення грошей у дохід держави. Після оголошеної перерви це питання залишилося невирішеним, оскільки прокурору не вдалося сконтактувати із заставодавцем. Тому засідання у справі Душкіної відклали до 6 жовтня.

Нагадаємо, що в липні обвинувачену Душкіну звільнили із СІЗО під заставу в 500 тисяч гривень. Як з’ясувалося, її відпустили без електронного браслета. Термін обов’язків, покладених на обвинувачену, вже скінчився. Тож наразі у якості запобіжного заходу до неї застосована лише застава. Опинившись на свободі, на наступні судові засідання Душкіна не приходила і, як виявилося, 20 липня виїхала за кордон.

За матеріалами, Душкіна до початку військової агресії РФ проти України очолювала приватну столичну школу — Печерський ліцей № 75, сповідувала проросійські погляди та підтримувала окупацію України. Вона співпрацювала з представником РФ, який брав участь в інформаційних акціях проти України та мав зв’язки зі спецслужбами країни-агресора. Жінка обвинувачується у передачі представнику РФ інформації про місцезнаходження ЗСУ і тероборони, а також стосовно державних, політичних і культурних діячів України, які виступають проти російської агресії.

Як винагороду обвинуваченій нібито обіцяли посаду міністра освіти при окупаційній владі. Наразі від роботи в Печерському ліцеї вона відсторонена.

За державну зраду під час війни Душкіній загрожує 15 років в’язниці або довічне позбавлення волі. За даними руху «Чесно», колишня директорка київського ліцею 1976 року народження, раніше мала прізвище Ратушна, у 2020 році балотувалася до Київської міської ради 9-го скликання від політичної партії «За майбутнє», яка не подолала 5% бар’єр і не пройшла у раду столиці.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?