Проблемні борги

Ексдиректор “ГарПока” заявив про тиск: що відомо

15 листопада 2021, 16:19Новини500

Этот материал также доступен на русском

Отримуючи будь-які кошти, ГарПок повинен розподіляти їх пропорційно заборгованості.

  • Посилання скопійованоlink copied

Колишній директор ДП “Гарантований покупець” Костянтин Петриковець заявив, що отримував прохання розподілити у незаконний спосіб 19,3 млрд грн, що призначалися для погашення заборгованості перед “зеленими” виробниками.

Про це він заявив під час пресконференції у понеділок, 15 листопада, повідомила Kosatka.Media.

Так, Петриковець сказав, що у четвер, 11 листопада, його підприємство отримало 19,3 млрд грн з 21,6 млрд грн, які були виручені з реалізації зелених бондів.

Отримавши у четвер кошти та розподіливши їх, ми були готові відправити їх, але до мене почали надходити деякі прохання, щоб притримати ці кошти, або комусь їх не відправити тощо. Я розумів відповідальність і свою, і підприємства, вирішив ці кошти відправити нашим контрагентам пропорційно заборгованості“, – сказав Петриковець.

Він пояснив, що, відповідно до законодавства і Конституції, яка говорить, що всі форми власності рівні перед законом, ліцензійними умовами “ГарПока” передбачено, що з його боку має бути рівний підхід до всіх виробників із ВДЕ. Відповідно, отримуючи будь-які кошти, “ГарПок” повинен розподіляти їх пропорційно заборгованості.

ГарПок” звірив розрахунки, підготував платіжні доручення, здійснив розподіл відповідно до вимог законодавства, підписав ці документи й у п’ятницю спрямували їх до Ощадбанку, який нас обслуговує. Але ці кошти не були відправлені банком зеленим виробникам у п’ятницю на кінець дня. Сьогодні я маю інформацію, що у п’ятницю після 21 години частина коштів у розмірі 5,6 млрд грн була спрямована виробнику е/е з ВДЕ, але не всім, не пропорційно. Вона була спрямована деяким компаніям, а деяким не було направлено ні копійки“, – сказав Петриковець.

Він уточнив, що прохання щодо маніпуляцій із коштами надходили від представників Кабміну, однак не назвав, від кого саме.

Дзвонили представники Кабінету міністрів України. Якби це було якесь офіційне надходження, я б зміг назвати, хто телефонував чи надіслав його. Але це було неофіційне звернення, тому я не можу назвати конкретні прізвища. Було прохання відтермінувати перерахування коштів. Потім – розглянути графіки їх спрямування, які, як я зрозумів, передбачали дискримінаційний підхід, який я не міг підтримати. Я не погодився йти на порушення закону“, – пояснив Петриковець.

Екскерівник “Гарантованого покупця” додав, що намагався терміново переказати гроші “зеленим”, оскільки зараз існує загроза списання коштів за рішенням суду.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?