Зверніть увагу

Дзвонять колектори: зразок заяви про злочин до кіберполіції

15 березня 2021, 09:22Новини3043

Этот материал также доступен на русском

Якщо ви особисто чи через уповноваженого представника не передавали інформацію про себе особам, які до вас дзвонять, то, скоріш за все, інформацію про вас отримали незаконно.

  • Посилання скопійованоlink copied

Сьогодні нерідко трапляються випадки, коли колектори вимагають сплатити чужий борг. У таких ситуаціях адвокат, засновник SENSUM Law Firm Віталій Жадобін радить звертатися по захист своїх прав до Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Як правило, колектори дзвонять на приватний чи робочий телефон, пишуть повідомлення у месенджерах та на електронну пошту, на сторінки в соціальних мережах.

У таких діях вбачаються кримінальні правопорушення, передбачені положеннями статті 182 та статті 189 Кримінального кодексу України. А оскільки вони вчиняються через електронні шляхи комунікації, то звертатися треба саме до кіберполіції.

Так, положеннями ст. 182 КК України визначено, що злочином є незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації.

Інакше кажучи, якщо ви особисто чи через уповноваженого представника не передавали інформацію про себе особам, які до вас дзвонять, то, скоріш за все, інформацію про вас отримали незаконно.

Згідно з положеннями ст. 189 КК України, вимога передання чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, чи розголошення відомостей, які потерпілий або його близькі родичі бажають зберегти в таємниці (вимагання), також передбачають кримінальне покарання.

Для звернення до цього органу можна скористатися зразком заяви про злочин, який надав адвокат.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Колектори

Статті • Стягнення боргiв
Стягувати борги стане важче. Почав діяти закон, який легалізує діяльність колекторів і встановлює правила спілкування з боржниками

Колектори

Статті • Стягнення боргiв
Національний банк України наглядатиме за колекторськими компаніями.

Колектори

Статті • Стягнення боргiв
Роботу колекторів почнуть контролювати і банки, які їх наймають, і Національний банк

Колектори

Статті • Стягнення боргiв
Ідентифікація колектора під час спілкування з боржником дає надію очікувати зменшення, а краще, взагалі зникнення випадків його злочинної діяльності

Колектори

Статті • Стягнення боргiв; Влада i люди
Потрібно розвивати легальну юстицію, а не легалізовувати тіньову.

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Стягнення боргiв
Перш за все слід подати письмову заяву до Департаменту кіберполіції Національної поліції України