Колізії та конфлікти

Димерського “мера-колаборанта” судитимуть у Києві: апеляція не змінила підсудність

12 липня 2022, 14:02Новини648

Попередньо відомо, що у справі понад 20 свідків, більшість із яких жителі смт. Димер

  • Посилання скопійованоlink copied

Київський апеляційний суд не задовольнив подання про визначення підсудності справи за обвинуваченням псевдоголови Димерської ОТГ Олександра Харченка за іншим судом.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на інформаційну систему суду. Повний текст рішення від 4 липня наразі не оприлюднено.

Харченко звинувачується у зайнятті посади голови об’єднаної територіальної громади після окупації Димера росіянами в березні 2022 року, а також незаконному поширенні інформації про переміщення ЗСУ і техніки в період воєнного стану.

Адвокат обвинуваченого Павло Фасулакі клопотав про визначення підсудності за Вишгородським райсудом, оскільки інкриміновані Харченку злочини скоєно в смт Димер. Більшість свідків мешкають саме у Вишгородському районі і їм так простіше було б доїздити в судові засідання.

Прокурор з цього приводу заперечував, кажучи, що на період воєнного стану справи розглядаються судом у межах територіальної юрисдикції якого завершено досудове розслідування. Саме з цієї причини обвинувальний акт надійшов до одного з районних судів столиці.

Попередньо відомо, що у справі понад 20 свідків, більшість із яких жителі смт. Димер.

Харченко утримується під вартою з альтернативою звільнення під заставу в 744 тисячі гривень. За останньою інформацією, застава внесена не була і обвинувачений намагався оскаржити запобіжний захід.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога