Проблемні борги

Два держбанки реструктуризували “молочні” борги групи “Континіум”

17 червня 2021, 10:39Новини221

Этот материал также доступен на русском

За даними держреєстру, бенефіціарами ТОВ “Клуб сиру” є Степан Івахів, Роман і Софія Єремеєви

  • Посилання скопійованоlink copied

За даними ПрАТ “Дубномолоко”, 2 липня плануються збори його акціонерів, на яких буде розглядатися в т.ч. питання затвердження правочинів, які

  1. укладені між підприємством (як поручителем ТОВ “Комо-Експорт”) і Укрексімбанком у травні та листопаді 2020 року;
  2. укладені між підприємством (як поручителем ТОВ “Клуб сиру”) і Ощадбанком у рамках фінансової реструктуризації боргу ТОВ “Клуб сиру” в 2020 році.

ПрАТ “Дубномолоко” випускає тверді та плавлені сири під торговою маркою «Комо». За даними держреєстру, бенефіціари компанії – Степан Івахів та діти покійного нардепа Ігоря Єремеєва (Роман і Софія), яким належить група “Континіум” (серед її активів – в т.ч. мережа АЗС WOG і Банк інвестицій та заощаджень).

За даними Секретаріату фінансової реструктуризації, в липні 2020 року Ощадбанк завершив процедуру фінансової реструктуризації заборгованості ТОВ “Клуб сиру” (сума не уточнювалася).

У переліку пов’язаних осіб боржника фігурує в т.ч. ТОВ “Комо Україна”, ТОВ “Комо-Експорт”, ПрАТ “Дубномолоко”, ТОВ “Дубровицямолоко”, ТОВ “Канівсиртрейд”, ПАТ “Житомирмолоко”, ПрАТ “Львівський міський молочний завод”, ДП “Новоград-Волинський сирний комбінат”, ПАТ “Володимир-Волинський КМП”, ПАТ “Бродівський завод СЗМ”, Fromer Holding Limited, Yratia Holding ltd, Milkonica Holding Group Limited.

За даними держреєстру, бенефіціарами ТОВ “Клуб сиру” є Степан Івахів, Роман і Софія Єремеєви.

02.03.2021 Верховний Суд вирішив залишити без змін рішення судів попередніх інстанцій у справі №914/3734/15, якими було затверджено ліквідаційний баланс збанкрутілого ПрАТ “Галичина” та ліквідовано цю компанію (пов’язана з групою “Континіум”).

Суди констатували, що з огляду на недостатність майна боржника, вимоги низки кредиторів (у т.ч. Укрексімбанку – на 1,24 млрд грн, а також низки структур, пов’язаних з групою “Континіум”, зокрема, ТОВ «Золотий екватор» – 43,55 млн грн, ТОВ «ВОГ Рітейл» – 53,25 млн грн, ТОВ «Молочна компанія «Галичина» – на 119,95 млн грн, “Банку інвестицій та заощаджень” – 4,57 млн грн тощо), які не були погашені в ході ліквідаційної процедури, вважаються погашеними відповідно до ч. 7 ст. 64 Кодексу з процедур банкрутства.

ПрАТ “Галичина” було визнане банкрутом постановою Госпсуду Львівської області від 30.08.2018.

Раніше “Молочна компанія “Галичина” заявляла, що ліквідація ПрАТ “Галичина” не позначиться на виробництві продукції. “Починаючи з 2015 року і по даний час власником готової молочної продукції, торгової марки “Галичина” та унікальних рецептур є ТОВ “Молочна компанія “Галичина”, яка продовжує та розширює свою діяльність на ринку молочної продукції”, – зазначали в компанії в 2018 році.

ПрАТ “Галичина” (як і ПАТ “Ковельмолоко”, яке теж визнане банкрутом) пов’язане з групою “Континіум”.

Банкрутства ПАТ «Ковельмолоко» та ПрАТ «Галичина» – не єдині в історії молочного бізнесу групи «Континіум».

У листопаді 2015 року Госпсуд Волинської області визнав банкрутом ТОВ «Українська сирна компанія», до якого Укрексімбанк пред’являв кредиторські вимоги на 811 млн грн, які, однак, зрештою відкликав. Тоді керівник «Дубномолоко» публічно запевняв, що банкрутство «Української сирної компанії» – «технічний момент», а борг компанії перед Укрексімбанком буде переведений на «Дубномолоко».

У липні 2019 року Ощадбанк завершив процедуру фінансової реструктуризації боргів ТОВ “ВОГ Трейдинг” та пов’язаного з ним ТОВ «Імпорт Транс Сервіс».

Сума боргових зобов’язань тоді не уточнювалася. Разом з тим, у судових матеріалах щодо кримінального провадження №12018030010000938 згадувалося про договори щодо відкриття Ощадбанком непокритих акредитивів на 20 млн дол для компанії, пов’язаної з мережею WOG. Крім того, в матеріалах кримінального провадження №12018100060002418 фігурувала інформація, що 18.08.2014 на підставі договору кредитної лінії №124/48-1 ТОВ «ВОГ Трейдинг» отримало кредит від Ощадбанку на 20 млн дол.

У вересні 2018 року мережа АЗС WOG (підконтрольна групі “Континіум”) заявляла, що Укрексімбанк реструктуризував її заборгованість строком на 15 років. Сума боргів при цьому не уточнювалася.

При цьому в матеріалах Госпсуду Рівненської області від 01.10.2015 щодо справи №918/861/15 про банкрутство ТОВ “Торговий дім “Континіум-Галичина” наводилася інформація, що Укрексімбанк заявляв про кредиторські вимоги до вказаної структури на 657,2 млн грн. Проте суд їх відхилив, з огляду на те, що 01.09.2015 між Укрексімбанком, ТОВ “Вог Рітейл” і ТОВ “Торговий дім “Континіум-Галичина” було укладено договір про переведення боргу.

Згідно з судовими матеріалами, предметом цього правочину було переведення на нового боржника – ТОВ “Вог Рітейл” – заборгованості за генеральною угодою №1513308N1 від 22.05.2008, що була укладена між ТОВ “Торговий дім “Континіум-Галичина” й Укрексімбанком і складалася з боргу за кредитними договорами №151309К17 від 15.05.2009, №151308К30 від 22.05.2008.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?