За кордоном

Дубай скасував податок у 30% на алкоголь з метою розвитку бізнесу та туризму

2 січня 2023, 16:05Новини141

Зараз спиртні напої доступні в Дубаї, але ціна кухля пива в ресторанах перевищує $15, а пляшки вина — $100

  • Посилання скопійованоlink copied

Дубай скасував податок у 30% на продаж алкоголю та зробив безкоштовними ліцензії на торгівлю спиртними напоями, повідомив Bloomberg. Поки що новий захід вводиться як експеримент терміном на рік. З продажу алкоголю, як і раніше, стягуватиметься податок на додану вартість у розмірі 5%.

Зіткнувшись із зростаючою конкуренцією з боку сусідів по Перській затоці, таких як Саудівська Аравія та Катар, уряд Дубая протягом останніх кількох років ввів низку нових правил, намагаючись зробити місто привабливішим для проживання та роботи іноземців, зазначає агентство. Зараз спиртні напої доступні в Дубаї, але ціна кухля пива в ресторанах перевищує $15, а пляшки вина — $100. Це змушує мешканців виїжджати до інших еміратів, де ціни набагато нижчі.

Один із двох дистриб’юторів алкоголю в Дубаї – Maritime and Mercantile International – у своїй рекламі вже проголосив відмову від цих далеких поїздок. Пов’язаний із державою дистриб’ютор African & Eastern знизив ціни на напої. Обидві компанії підтвердили, що ліцензії на продаж спиртних напоїв, які коштують близько 70 доларів, тепер будуть безкоштовними. Проте їх потрібно мати, тому що в Об’єднаних Арабських Еміратах мусульманам заборонено купувати алкоголь.

На іноземців припадає понад 80% всього 10-мільйонного населення ОАЕ, в яких Дубай — найбільше місто. Раніше влада ОАЕ вже вжила низку заходів, щоб залучати іноземців до країни: введено робочий тиждень з понеділка по п’ятницю, скасовано заборону на спільне проживання неодружених пар, спрощено імміграційні правила, введено «золоті візи».

Податки з продажу алкоголю були важливим джерелом доходу уряду Дубая. Але є можливість компенсувати його зниження за рахунок федерального корпоративного податку 9%, який вводиться з червня, зазначає Bloomberg.

Алкоголь досі повністю заборонено в Саудівській Аравії, а в Катарі та Омані його продаж обкладається високими податками.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро