Зверніть увагу

ДТЕК поділився порадами, як пережити спеку і не залишитися без світла

14 серпня 2023, 11:00Новини397

Этот материал также доступен на русском

Наприклад, не слід вмикати одночасно в оселі усі енергоємні прилади

  • Посилання скопійованоlink copied

За прогнозами синоптиків на території Києва найближчий тиждень переважатиме спекотна погода з температурою повітря в +30 °C та вище. Це підвищує навантаження на енергосистему міста та конкретного будинку (квартири). Адже містяни більш активно користуватимуться енергоємними приладами. Щоб не залишитися у спеку без світла та більш ощадливо споживати електрику ДТЕК Київські електромережі підготував корисні поради.

Окрім обстрілів ворога, який завдає значної шкоди енергосистемі країни, викликом для стабільного енергозабезпечення в періоди екстремально високої температури є перевантаження. Жителі міста одночасно вмикають кондиціонери, кліматичні системи, вентилятори тощо, які починають працювати на повну потужність. Такий режим часто перевищує проєктні можливості внутрішньобудинкових та зовнішніх мереж. Особливо це актуально для будинків та кварталів старої забудови. Як наслідок — електролінії не витримують, відбуваються аварії й мешканці залишаються без світла.

«ДТЕК Мережі – основа і підтримка для нормального життя країни та клієнтів. Наша компанія, навіть в умовах воєнного часу, вдосконалює електромережі, роблячи їх більш надійними та сучасними. Водночас просимо киян більш раціонально користуватися електрикою. Це допоможе енергосистемі країни, міста та збереже неушкодженими мережі всередині будинку або квартири», — зазначили в ДТЕК Київські електромережі.

Для того, щоб не залишитися в спеку без світла ДТЕК Київські електромережі підготував поради раціонального електроспоживання:

  • надавайте перевагу електроприладам класу енергоефективності А, А+, А++, А+++;
  • не вмикайте одночасно в оселі усі енергоємні прилади;
  • за наявності в оселі декількох кондиціонерів, вмикайте його там де ви безпосередньо перебуваєте. Пам’ятайте що температура за вікном та в оселі не має різнитися більше ніж на 10°C;
  • оновлюйте електричні мережі у власних квартирах та будинках;
  • встановіть двозонний лічильник та перерозподіліть частину власного енергоспоживання на більш вигідний нічний час. Це допоможе розвантажити мережу в пікові періоди енергоспоживання та заощадить кошти за рахунок наполовину нижчого нічного тарифу – знижка 50% вартості на спожиту електроенергію вночі (23:00-7:00). Вартість послуги залежить від характеристик лічильника, ціна стартує від 3200 до 5800 грн;
  • пам’ятайте, що електромережі вашої оселі та будинку в цілому спроєктовані під споживання певного об’єму електропотужності. Його перевищення може стати причиною аварійного відключення. Цей об’єм зазначений у вашому договорі на розподіл, який ви уклали з ДТЕК Київські електромережі.

У разі зникнення світла через перевантаження: вимкніть усі енерговитратні прилади й увімкніть «автомат». Якщо світло продовжує вибивати, необхідно звернутися до електрика. Адже якщо сталася аварія і проблема всередині будинку, то це питання має вирішувати відповідальний за внутрішньобудинкову мережу (управляюча компанія, ОСББ, власник). Не намагайтеся здійснити ремонт самостійно, це небезпечно!

Повідомити про відсутність світла та аварійні ситуації на мережі ДТЕК Київські електромережі можна за телефонами: 1588 (для стаціонарних телефонів), +38 (044) 202 1588, +38 (067) 210 1588, +38 (050) 210 1588 або +38 (073) 202 1588. За допомогою чат-боту у Viber, Telegram або приватних повідомлень на сторінці компанії у соцмережі Facebook.

Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?