Допомагали чоловікам ухилитися від призову та виїхати за кордон: Нацполіція заблокувала три корупційні схеми

22 червня 2023, 15:55Новини174

Этот материал также доступен на русском

Суми за «вирішення питань» коливалися від 900 до 3 500 доларів США. 

  • Посилання скопійованоlink copied

У результаті комплексних заходів шістьом особам повідомлено підозру. Серед підозрюваних – начальник управління Дніпровської міської ради, керівники громадської організації та комерційних структур, мешканці Львівської та Миколаївської областей.

Суми за «вирішення питань» коливалися від 900 до 3 500 доларів США.

 

Як встановили співробітники територіальних управлінь стратегічних розслідувань та слідчих підрозділів поліції, ділки допомагали громадянам призовного віку змінити місця реєстрації без постановлення на облік в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, а також із виїздом за кордон на підставі фіктивних даних, внесених до інформаційної бази.

На Дніпропетровщині співробітники УСР, слідчого управління ГУНП в Запорізькій області затримали начальника управління Дніпровської міської ради. Посадовець отримав 900 доларів США за допомогу у зміні місця реєстрації без відповідної відмітки. Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

На Львівщині оперативники та слідчі поліції спільно з внутрішньою безпекою прикордонної служби затримали керівника товариства. Фігурант запропонував прикордоннику 2000 доларів США, аби той дозволив перетнути кордон двом громадянам під приводом перевезення ними гуманітарних вантажів. Ділку повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

 

На Миколаївщині поліцейські викрили групу осіб, до складу якої входили двоє місцевих мешканців, керівник громадської організації та директор комерційної структури. Вони допомагали чоловікам призовного віку отримати посвідчення водія та волонтера з подальшим внесенням відповідної інформації до електронної бази. Свої «послуги» оцінювали у 3 300 доларів США з однієї особи. Чотирьом фігурантам повідомлені підозри за ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та ч. 2 ст. 369-2 (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. Проводяться заходи для встановлення повного кола осіб, задіяних у корупційних схемах. Процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях здійснюють Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону, Львівська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону та Миколаївська обласна прокуратура.

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Неприпустимо, щоб адвокати, які стоять на захисті прав і свобод громадян, ставали жертвами насильства, особливо від тих, хто має захищати закон і порядок

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків