Колізії та конфлікти

“Донбасенерго” відсудило в УЗ 70 млн грн боргу “Донецької залізниці”

5 серпня 2021, 15:10Новини261

Этот материал также доступен на русском

Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу “Укрзалізниці” та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 18.02.2021 (у справі №910/5953/17).

  • Посилання скопійованоlink copied

20.07.2021 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу “Укрзалізниці” та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 18.02.2021 (у справі №910/5953/17), яким було задоволено позов “Донбасенерго” та вирішено стягнути з “Укрзалізниці” на користь позивача 70,3 млн грн, зазначає Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами “Донбасенерго” свої позовні вимоги аргументувало неналежним виконанням “Донецькою залізницею”, правонаступником якого є АТ “Укрзалізниця” (відповідач), умов укладеного між учасниками ринку електричної енергії багатостороннього договору від 11.06.2015 року та договору купівлі-продажу електричної енергії № Д/ЭЭ15422/НЮ від 20.10.2015 року в частині своєчасної та повної оплати вартості поставленої ДП “Донецька залізниця” електричної енергії у період з травня 2016 року по лютий 2017 року.

Як зазначалося, “протягом вказаного періоду відповідач в особі ДП “Донецька залізниця” здійснював господарську діяльність на тимчасово неконтрольованій території України та отримував електроенергію, вироблену на цій території, в тому числі Старобешівською ТЕС, проте, вартість останньої не сплатив, у зв`язку з чим у відповідача виникла заборгованість”.

Водночас “Укрзалізниця” проти позову заперечувала, називаючи доводи позивача безпідставними, а факт поставки електроенергії ДП “Донецька залізниця” у період з травня 2016 по лютий 2017 – недоведеним, заявлений у позові обсяг спожитої залізницею електричної енергії – непідтвердженим.

Але суд дійшов висновку, що “твердження відповідача про недоведеність факту поставки електроенергії в мережі ДП “Донецька залізниця” та необґрунтованість розрахунку заборгованості, здійсненого позивачем, є безпідставними”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Крім того, судді розповіли і про закордонний досвід щодо процедури банкрутства та порівняли його з українським

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Незважаючи на війну, адміністративні суди розглядають пенсійні справи й рішення за ними ухвалюються