Зверніть увагуОгляд ЗМІ

До кінця століття середня температура може піднятися на чотири градуси Цельсія – вчені

27 листопада 2023, 16:29Новини157

Вчені зазначають, що для стримування глобального потепління в межах 1,5 градусів Цельсія необхідно пом’якшити вплив скорочення концентрації аерозолів в умовах вуглецевої нейтральності

  • Посилання скопійованоlink copied

Вчені провели моделювання змін клімату, що базується на поточних темпах викидів парникових газів. Воно показало, що за найгіршого сценарію до 2100 року температура на Землі підніметься на 4,3 градуса Цельсія порівняно з доіндустріальним рівнем, повідомляє Phys.org.

Паризька кліматична угода, підписана у 2015 році, прагнула обмежити потепління двома градусами, в ідеалі, – середня температура не повинна була піднятися вище за 1,5 градуса Цельсія порівняно з доіндустріальним рівнем.

Вчені визнають, що досягнення вуглецевої нейтральності до 2025 року є першочерговим завданням, але вони також виявили проблему аерозолів та їхній вплив на потепління клімату. За їх словами, скорочення концентрації атмосферних аерозолів посилює екстремальні погодні явища.

За словами дослідників, три компоненти нерозривно пов’язані один з одним. Зниження викидів парникових газів, пов’язаних з використанням викопного палива, призводить до зниження концентрації інших забруднювачів, таких як тропосферний озон та аерозолі. Цей озон утворюється в результаті хімічних реакцій викидів транспортних засобів та димових труб, часто виявляючись у вигляді смогу, що переважає у містах. І цей озон підвищує температуру планети, вловлюючи більше сонячної радіації.

Дослідники змоделювали вплив окремих парникових газів, озону та аерозолів в умовах вуглецевої нейтральності. Моделі, засновані лише на дії парникових газів, показали, що до 2050 року температура на Землі зростатиме, досягаючи пікового значення 0,2 градуса Цельсія над Гренландією.

Але коли в моделювання ввели атмосферні аерозолі, температура значно зросла до двох градусів Цельсія в Північній півкулі. При цьому до 2100 року таке потепління продовжиться і температура зростатиме.

У моделях, які враховували лише вплив парникових газів, у тропічних широтах спостерігалося підвищення рівня опадів. Коли ж у моделі додавали зниження концентрації аерозолів, кількість опадів збільшилася у всій Північній півкулі.

Вчені зазначають, що для досягнення мети у стримуванні глобального потепління в межах 1,5 градусів Цельсія необхідно пом’якшити вплив скорочення концентрації аерозолів в умовах вуглецевої нейтральності. А для цього потрібно суттєво скоротити викиди парникових газів та тропосферного озону.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації