До 1 грудня роботодавці мають подати списки військовозобов’язаних працівників до ТЦК

29 листопада 2023, 17:51Новини647

Этот материал также доступен на русском

Ці списки необхідні для звіряння даних персонального військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів із документами, які вже є у відповідних ТЦК та СП

  • Посилання скопійованоlink copied

Від початку повномасштабного вторгнення з боку рф в Україні триває мобілізація. Відтоді військовозобов’язаних осіб просять принаймні поновити свої дані в ТЦК та СП.

Зокрема, цьогоріч до 1 грудня всі роботодавці повинні надати військкоматам дані про працівників, які підлягають призову.

30 грудня минулого року Кабінет Міністрів України затвердив постанову № 1487, відповідно до якої тепер щороку до 1 грудня потрібно надавати в ТЦК списки військовозобов’язаних.

Насамперед це стосується установ, що ведуть облік людей, тобто:

  • сільські, селищні та міські ради (точніше, їхні виконавчі органи), мають подати переліки військовозобов’язаних та призовників, що проживають на території їхніх громад;
  • від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій очікують на списки співробітників, що можуть підлягати мобілізації;
  • освітні заклади мають подати переліки допризовників.

Навіщо це потрібно, у коментарі для ТСН пояснила адвокатка Марина Бекало. За її словами, ці списки необхідні для звіряння даних персонального військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів із документами, які вже є у відповідних ТЦК та СП.

Про необхідність збільшення резерву та розширення категорій громадян, що підлягають призову, на початку листопада писав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Водночас в армії досі є нерозв’язана проблема, а саме відсутність механізму демобілізації військових, зокрема тих, які перебувають на фронті від початку вторгнення. Про те, як його можуть запровадити, свого часу розповів секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов. А полковник ЗСУ Владислав Селезньов назвав відсутність чіткого бачення демобілізації несправедливістю, яка створює проблему у військовому середовищі.

Нагадаємо, що до кінця поточного року нардепи подадуть на розгляд законопроєкт про розширення повноважень співробітників ТЦК та СП. Також готують проєкт закону, який зробить жорсткішими правила мобілізації.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом