Для Facebook і Google затвердили окрему декларацію з ПДВ

16 листопада 2021, 17:35Новини155

Этот материал также доступен на русском

Звітний (податковий) період дорівнює одному календарному кварталу.

  • Посилання скопійованоlink copied

2 липня набрав чинності (за винятком кількох норм) Закон від 03.06.2021 р. №1525-IX щодо оподаткування електронних послуг нерезидентів. Після цього іноземні компанії, які постачають українцям електронні послуги, зобов’язані зареєструватися платниками ПДВ за спрощеною процедурою через спеціальний електронний сервіс, якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує 1 млн грн на рік. З 2022 року нерезиденти складатимуть спрощену звітність в електронній формі, зазначає Дебет-Кредит.

Так, саме для цього Мінфін затвердив своїм наказом від 21.10.2021 р. №555:

  • форму спрощеної податкової декларації з податку на додану вартість;
  • форму уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість до спрощеної податкової декларації у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
  • Порядок заповнення і подання спрощеної податкової звітності з податку на додану вартість.

Звітний (податковий) період та строки подання декларації

Так, звітний (податковий) період дорівнює одному календарному кварталу. Особа-нерезидент, зареєстрована як платник ПДВ відповідно до п. 208-1.2 ПКУ, складає і подає декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, незалежно від того, чи здійснювалося нерезидентом протягом звітного (податкового) періоду постачання фізичним особам електронних послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Порядок оформлення та подання податкової звітності

Декларація подається особою-нерезидентом, зареєстрованою як платник ПДВ, або представником нерезидента, якого електронно дистанційно ідентифіковано, у визначений у пункті 2 розділу II цього Порядку строк за формою, затвердженою на дату подання.

Як зазначається, декларація та уточнюючий розрахунок до неї заповнюються державною або англійською мовою. Форми декларації та уточнюючого розрахунку розміщуються на спеціальному портальному рішенні для користувачів нерезидентів, які надають електронні послуги.

Усі показники у податковій звітності проставляються в іноземній валюті (євро або долар США), яку обрано при реєстрації платником податку та в якій сплачується податок, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами. Особа-нерезидент, зареєстрована як платник ПДВ, самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій звітності.

У рядках розділу І податкової звітності, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.

Так, податкове зобов’язання, самостійно визначене особою-нерезидентом, зареєстрованою як платник ПДВ, вважається узгодженим з дня подання декларації до контролюючого органу і не може бути оскаржене платником податку в адміністративному або судовому порядку. Після подання декларації за звітний (податковий) період особа-нерезидент, зареєстрована як платник ПДВ, має право до закінчення граничного терміну подання декларації за такий саме період подати звітну нову декларацію з виправленими показниками.

Коли набере чинність наказ №555

Як зазначається, наказ набирає чинності з 1 січня 2022 року, але не раніше дня його офіційного опублікування. Станом на 16 листопада Наказ №555 не опубліковано.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень