Для частини пенсіонерів змінили правила отримання пенсій: як не залишитись без виплат

16 серпня 2023, 16:16Новини7632

Этот материал также доступен на русском

Продовжено період, протягом якого необхідно пройти фізичну ідентифікацію: тепер це потрібно зробити до 31 грудня 2023 року

  • Посилання скопійованоlink copied

В уряді ухвалили кілька важливих рішень, які стосуються отримання пенсій громадянами, які перебувають у зоні бойових дій, на тимчасово окупованих територіях та за кордоном.

За ініціативою Мінсоцполітики, уряд прийняв кілька рішень, що значно розширюють можливості громадян для подання заяв на зміну способу виплат (з “Укрпошти” на банківські картки), а також проходження фізичної ідентифікації для отримання виплат. Але для цього потрібно мати електронний підпис.

Зміни для пенсіонерів на окупованих територіях та в зоні бойових дій

Перше рішення стосується отримувачів пенсії, які проживають на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, яким АТ “Укрпошта” не мала можливості їх доставляти на банківську картку. Для цього потрібно мати кваліфікований електронний підпис “Дія. Підпис”.

Також, якщо через відсутність можливостей доставляти пенсію громадянам було припинено виплату пенсії, відновити її можна буде також віддалено.

Для цього потрібно подати заяву через веб-портал Пенсійного фонду України з використанням Дія. Підпис або провести відеоконференцзв’язок з органами Пенсійного фонду України.

Ідентифікація особи для внутрішньо переміщених осіб та тих, хто за кордоном

Друге рішення стосується осіб, які взяті на облік як внутрішньо переміщені особи до введення воєнного стану в Україні.

На відміну від інших одержувачів соціальних виплат такі громадяни з початку карантину, обумовленого COVID-19, не проходили обов’язкову періодичну фізичну ідентифікацію. Щоб полегшити їм можливості її проходження після карантину, рішенням Уряду розширено шляхи проходження такої ідентифікації.

Так, відтепер фізичну ідентифікацію можна пройти, (1) авторизувавшись в особистому електронному кабінеті ПФУ із використанням “Дія. Підпис”, (2) або за допомогою відеоконференцзв’язку зі співробітником ПФУ, або (3) для громадян за кордоном – у консульській установі.

Також для них продовжено період, протягом якого необхідно пройти фізичну ідентифікацію: тепер це потрібно зробити до 31 грудня 2023 року.

У цей період виплата пенсії та соціальної допомоги не припинятиметься. Отже, громадяни мають можливості для того, щоб підтвердити, що виплати отримують саме вони, що є важливою вимогою для забезпечення ефективності управління коштами державного бюджету та Пенсійного фонду України.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?