Огляд ЗМІ

Дієтологи з’ясували нарешті, чи небезпечна відмова від сніданку

20 листопада 2023, 15:00Новини153

Этот материал также доступен на русском

Тим, хто не може без сніданку, в перший прийом їжі краще включити більше білка

  • Посилання скопійованоlink copied

Пропускати сніданок не можна, стверджують одні дієтологи, відзначаючи, що перший прийом їжі повинен бути ситним, щоб не хотілося їсти до обіду. Інші фахівці з харчування вважають, що користь від сніданку перебільшена.

Наприклад, лікарка Світлана Соломатіна не погоджується з тим, що щільний сніданок дасть велику кількість енергії без ризику зайвої ваги — нібито через підвищену чутливість до інсуліну. За словами медика, чутливість до інсуліну підвищується після мінімум восьми годин голодування, і так збіглося, що цей час припадає на сніданок. Якщо період голодування розтягнеться на більший термін, чутливість до інсуліну буде ще вищою. Однак наукових доказів того, що перший прийом їжі ближче до обіду гірший за сніданок, немає, підкреслила лікар.

Проте її колега дієтолог Раїса Ахундова звертає увагу на наслідки відмови від сніданку. На її думку, вони можуть бути небезпечнішими, ніж пара зайвих кілограмів. За словами фахівця, ранкове голодування сприяє застоюванню жовчі та утворенню каменів у жовчному міхурі та жовчних протоках печінки. Лікар додала, що організм за добу виробляє близько одного літра жовчі, а виводиться жовч під час сніданку приблизно через 5-12 хвилин після вживання їжі.

У сніданку, на думку лікарки, має бути білок, який містять яйця, риба жирних сортів, морепродукти та шпинат. Цілком достатньо шматочка тушкованої або слабосоленої скумбрії.

“Також необхідно додати клітковину і зменшити кількість простих вуглеводів”, – порадила експерт, пояснивши, що клітковина у вигляді овочів та зелені створює харчову грудку, за допомогою якої жовчний міхур скорочується і викидає жовч.

Про користь сніданку говорять і вчені зі США. На думку лікарів з Американського кардіологічного коледжу, люди, які не снідають, на 87% частіше вмирають від серцево-судинних захворювань чи інсульту, ніж ті, хто їсть вранці. При цьому вчені з Гарвардського університету зазначають, що багато хто помилково вважає, що відмова від сніданку допомагає схуднути. Дослідження фахівців показало, що прямого зв’язку тут немає.

Водночас більшість фахівців із харчування впевнені, що якщо людина не звикла їсти вранці, то й змушувати себе не треба. А тим, хто не може без сніданку, в перший прийом їжі краще включити більше білка.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації