Держборг України скоротився на понад 30 мільярдів

29 лютого 2024, 11:00Новини206

Этот материал также доступен на русском

На скорочення держборгу перш за все вплинуло зменшення зовнішнього фінансування

  • Посилання скопійованоlink copied

У січні сума державного та гарантованого державою боргу знизилася у гривневому еквіваленті на 31,44 млрд грн та у доларовому еквіваленті на 0,42 млрд дол. Про це повідомляє Міністерство фінансів.

На 31 січня державний борг України складав 5,48 трлн грн, або 144,9 млрд дол. Гарантований державою борг становив 333,58 млрд грн, або 8,81 млрд дол: з цієї суми гарантований державою зовнішній борг дорівнював 265,82 млрд грн або 7,02 млрд дол.

Головною причиною зменшення державного боргу експерти називають недоотримання Україною зовнішнього фінансування. Друга причина – незначне послаблення курсу євро до долара та гривні на звітну дату.

Останнє посприяло переоцінці та зменшенню доларового та гривневого еквівалента заборгованості в євро насамперед за пільговими кредитами від ЄС.

Зауважимо, що станом на кінець січня 69,6% у структурі державного боргу складає зовнішній борг. 72,5% становить борг у валюті.

Як зростав держборг – статистика

З початку війни державний борг України зріс удвічі, а за минулий рік показник у гривні збільшився на 35%.

Протягом грудня минулого року сума держборгу зросла у гривневому еквіваленті на 396,81 млрд грн, у доларовому зростання склало 4,49 млрд дол. Станом на кінець грудня 2023 року державний та гарантований державою борг склав 5,5 трлн грн, або 145,32 млрд дол.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні