Держбюджет у липні отримає до 10 мільярдів від ввезення пального, – Держмитслужба

22 липня 2023, 15:40Новини192

Про це розповів виконувач обов’язки голови Державної митної служби України Сергій Звягінцев

  • Посилання скопійованоlink copied

За розрахунками Державної митної служби, за липень до бюджету надійдуть 8-10 млрд грн від ввезення пального.

Про це розповів виконувач обов’язки голови Державної митної служби України Сергій Звягінцев в інтерв’ю Укрінформу.

“Для мене як для споживача наслідки повернення довоєнних умов оподаткування, можливо, й не дуже приємні, надто, коли бачиш на стелах заправок, що 3+ гривні додалося до вартості палива. А з точки зору роботи Державної митної служби маємо сподівання на покращення ситуації зі зборами”, – сказав Звягінцев.

Він зазначив, що за останні місяці до бюджету надходило майже по 5 млрд грн платежів, які справляються Енергетичною митницею. Зростання пов’язане з тим, що трейдери, імпортери, розуміючи, що дія пільгових ставок оподаткування ось-ось завершиться, накопичували ресурс, намагаючись максимально завозити його в країну. Приміром, у травні обсяги постачань таких товарів зросли до 732 тис. тонн, а в червні – до 905 тис. тонн.

Тобто в червні звичні для нас обсяги ввезення цього ресурсу зросли на 173 тис. тонн. Зараз, після того, як пільги скасовано, потік пального зменшився. Але, так розумію, у другій половині липня почнеться нове зростання. Відповідно, база оподаткування імпорту пального має зрости. Орієнтовно, за нашими розрахунками, за липень до бюджету надійде близько 8-10 млрд грн від ввезення пального“, – підсумував Звягінцев.

Із 1 липня в Україні повернули оподаткування пального за довоєнними правилами та нормами. Передбачена з початку повномасштабної російської агресії пільга – зниження ПДВ до 7% – була покликана сприяти наповненню ринку в умовах втрати логістичних ланцюжків та відмови від продукції з Росії та Білорусі. Відтепер ставка ПДВ знову повертається до 20% та підвищуються акцизи.

Джерело: https://biz.censor.net/n3432704

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні