За кордоном

Деревина з РФ всупереч санкціям просочується в Європу: WSJ з’ясувало, як із цим боротися

11 червня 2024, 11:10Новини27

Складання карти хімічних характеристик деревини може допомогти таким компаніям, як IKEA, запобігти нелегальному постачанню деревини

  • Посилання скопійованоlink copied

Науковці намагаються запобігти потраплянню санкційної російської деревини до Європи. Для цього склали карту унікальних хімічних відбитків дерев.

Видання The Wall Street Journal пише, що мета проєкту – використати наукові дані в боротьбі компаній та урядів з запобігання проникненню нелегальної деревини до ланцюжків постачань деревини – складних, важко контрольованих мереж лісозаготівельних компаній, лісопилень, виробників і торговців деревиною.

Робота над базою даних деревини триває, але меблевий гігант IKEA вже використовував її для перевірки постачальників на наявність санкційної деревини. Бельгійська влада також використовувала її для вилучення понад 260 тонн деревини, що нелегально поставляється з РФ.

Якщо проєкт розширять, то він може вплинути на постачання низки інших сільськогосподарських товарів, як-от бавовна і какао, які були пов’язані з порушеннями екології та прав людини.

Відстеження нелегальної деревини

Забезпечення дотримання санкцій щодо російської та білоруської деревини є складним завданням для країн-членів ЄС, оскільки імпортована деревина може проходити через кілька країн і змішуватися з деревиною з інших джерел до прибуття в блок.

Щоб зупинити нелегальну деревину, митні агенти та корпоративні аудитори насамперед шукають невідповідності або інші “червоні прапорці” в супровідних паперах. Деякі компанії та незалежні органи з сертифікації також відвідують постачальників на місці, але це дорого.

Зазначається, що після того, як дерево покинуло ліс, дуже складно відстежити його шлях, а постачальники деревини і торговці в країнах-посередниках знайшли спосіб обходити санкції проти Росії, реекспортуючи російську деревину.

Компанії в ЄС повинні вживати заходів для того, щоб у ланцюжках поставок не було санкційної деревини.

Проект воєнного часу

Попри те, що комерційні лабораторії вже багато років пропонують криміналістичну експертизу деревини та інших товарів, протоколи відбору проб і тестування часто не відповідають один одному, а обробка даних є рудиментарною, каже Віктор Деклерк, керівник наукового відділу World Forest ID.

Наразі World Forest ID використовує два тести для визначення хімічного складу зразків деревини. Один із них вимірює співвідношення стабільних ізотопів, яке змінюється залежно від таких факторів, як опади або температура. Інший тест вимірює вміст мікроелементів, таких як магній і мідь, які залежать від ґрунту, на якому ростуть дерева.

Таким чином, модель World Forest ID виявляє неправдиві заяви про походження в 40-60 % випадків.

Проєкт планують надалі розширювати – вже тестується такий підхід до сої та какао.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону