Депутати хочуть дозволити військовим ввозити автомобілі в Україну без мита, але є умова

11 липня 2023, 17:49Новини992

Авто не можна буде відчужувати чи передавати протягом трьох років

  • Посилання скопійованоlink copied

Депутати хочуть дозволити учасникам бойових дій ввозити автомобілі з-за кордону без сплати мита. Про таку ініціативу заявив член бюджетного комітету Верховної Ради Павло Бакунець. За його словами, ця норма міститься у зареєстрованому у парламенті законопроекті, під яким підписалися десятки народних депутатів.

Щоб люди із посвідченням учасника бойових дій ввозили автомобілі з-за кордону без сплати ввізного мита – так звана “нульова розмитнення“, – зазначив нардеп і наголосив, що на погоджувальній раді наполягатиме, щоб проект закону винесли на розгляд до ВР.

Ймовірно, що йдеться про законопроект №9058, зареєстрований у парламенті 23 лютого 2023 року. Документ передбачає зміни до Податкового кодексу. Крім того, якщо є довіреність, транспортний засіб ввозити для військових зможуть і інші громадяни.

Авто, яке звільнять від мита, не можна буде відчужувати або передавати у володіння третім особам протягом трьох років з моменту його державної реєстрації.

Однак цей законопроект очікує ще два читання у парламенті, а потім ще й підпис президента.

Нагадаємо, що минулого місяця в Україні побільшало власників уживаних легкових авто – купили 17,3 тисячі автомобілів, які були ввезені з-за кордону. Це на 13% більше, ніж минулого місяця.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації