Дефіцит загального фонду держбюджету в травні становив 113,4 млрд грн, – Мінфін

2 червня 2022, 09:02Новини289

Этот материал также доступен на русском

З початком війни із Російською Федерацією державний бюджет було переорієнтовано на військові цілі, відтак першочергове фінансування видатків у поточному році спрямовано на підвищення обороноздатності

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство фінансів констатує, що за оперативними даними Державної казначейської служби, у травні 2022 року до загального фонду держбюджету надійшло 101,3 млрд гривень, – повідомляє finbalance.

Серед платежів, справляння яких контролюють податкові та митні органи, основні надходження були отримані за рахунок:

  • податку на прибуток підприємств – 19,6 млрд грн;
  • податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів – 18,3 млрд грн;
  • рентної плати за користування надрами – 11,7 млрд грн;
  • податку на доходи фізичних осіб та військового збору – 11,1 млрд грн;
  • податку на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів – 8,8 млрд грн;
  • акцизного податку – 7,9 млрд гривень.

Надходження єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування у травні 2022 року становили 33,5 млрд гривень.

“З початком війни із Російською Федерацією державний бюджет було переорієнтовано на військові цілі, відтак першочергове фінансування видатків у поточному році спрямовано на підвищення обороноздатності країни та здійснення найнеобхідніших соціальних видатків, які забезпечують підтримку життєдіяльності населення”, – зауважує Мінфін.

За оперативною інформацією ДКСУ за січень-травень 2022 року касові видатки державного бюджету становили 783,6 млрд грн., у тому числі загального фонду – 740 млрд грн, або 74,4 відсотка від розпису звітного періоду. При цьому, у травні 2022 року касові видатки державного бюджету були здійснені у обсязі 224,9 млрд грн., у тому числі загального фонду – у сумі 216,4 млрд грн, або 67,3 відсотка від розпису травня.

У травні фактичний дефіцит загального фонду державного бюджету становив 113,4 млрд грн, проти передбаченого розписом дефіциту на травень у сумі 209 млрд гривень. З початку року дефіцит загального фонду державного бюджету становить 270,8 млрд грн., проти запланованого дефіциту на січень-травень 2022 року у сумі 526 млрд гривень. Державний бюджет в цілому за 5 місяців 2022 року було виконано з дефіцитом у сумі 263,2 млрд гривень.

Фактичні державні запозичення до загального фонду державного бюджету за січень-травень 2022 року склали 376,6 млрд грн або 170,5% від запланованих на цей період.

Від розміщення ОВДП на фінансування державного бюджету залучено 225,5 млрд грн, в тому числі в іноземній валюті 17,7 млрд грн (356,4 млн дол. США та 233,7 млн євро). При цьому, за рахунок випуску військових ОВДП залучено 200,2 млрд грн, в тому числі шляхом придбання у власність Національним банком України – 120 млрд грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна